دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

افزایش سرانه مطالعه سهم بسزایی در روند توسعه پایدار کشور دارد

مدیر ارشاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ضمن تقدیر از زحمات کتابداران و تبریک هفته کتاب، بر اهمیت مطالعه مفید و ترویج آن در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، علی اکبر اسکندری نژاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: در دنیای مدرن، مفاهیم علمی، مسائل و مشکلات اجتماعی،  بهداشتی و امنیت روانی از  طریق کتاب تعریف و طبقه بندی می شود. بنابراین کتاب پایدارترین و عمیق ترین ارتباط را بین انسان و مفاهیم پیرامونی برقرار می کند.

وی اظهار کرد: مولفه های توسعه پایدار در هر کشوری  منوط به این است که آیا زیرساخت های جامعه استحکام دارد یا خیر. آیا  آموزش های همه جانبه و همه گیر برای پروراندن نیروهای  متخصص وجود دارد یا خیر. به نظر می رسد اصول اساسی همه این مولفه در کتاب ها تدوین  و به گونه ایی آزمایش و تجربه  می شوند.

 اسکندری نژاد افزود: کتاب از طریق کثرت و یا تبلیغ صوری و نمایشگاهی و یا تشویق و جایزه به دل و ذهن جامعه اثر نمی کند. کتاب رسانه ای سرد و سخت است. باید ابتدا درون زیبا، متنوع و گستره اش را شناساند. به نظر جای  نقد و بررسی کتاب به شکل هفتگی بر پایه بهترین آثار چاپ شده و فروخته شده در استان خالی است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر فضای مجازی فرصت مناسبی برای خوانش فراهم آورده است. جذابیت متن های فضای مجازی انگیزه خواندن را بیشتر می کند؛ خواندن های پراکنده  اما مستمر و گسترده.

اسکندری نژاد یادآور شد: کتاب ها و متن های صوتی فرصت مناسب دیگری است که فضای مجازی در اختیار  انسان های امروزی گذاشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 16 =