دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱

با حضور استاندار؛

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد

بزرگداشت

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان، با حضور عبدالمحمد زاهدی، استاندار؛ داوود محمدی، نماینده مردم قزوین؛ روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا؛ بهمن طاهرخانی، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی؛ اکبر اسکندری نژاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مژده اروجی، مدیرکل کانون پروش فکری؛ رویا اسماعیلی، مدیرکل کتابخانه های استان، فرمانداران و بخشداران، کتابداران و اعضای فعال و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

استاندار قزوین ضمن تبریک بیست و ششمین هفته ی کتاب گفت: بینش و آگاهی نیاز اساسی انسان ها در جوامع امروزی است. در دنیایی که شرایط و پیشرفت های علمی و فنی هر لحظه در حال تغییر و تحول است، علم و آگاهی مهمترین چیزی است که افراد برای موفقیت و پیشرفت در زندگی به آن نیاز دارند.

وی ادامه داد: تحولات بزرگ اجتماعی نتیجه مطالعه و آگاهی بوده است؛ اگر این آگاهی نباشد نیازهای فیزیکی خود را هم نمی توانیم تامین کنیم.

استاندار قزوین افزود: فضای مجازی دنیایی از اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهد البته گاهی سرگردانی نیز ایجاد می کند. جاذبه های فضای مجازی گاهی ما را از مطالعه باز می دارد. آنچه از فضای مجازی به ما منتقل می شود، گاهی منابع مطمئنی ندارد؛ اما کتاب یک منبع شناسنامه دار است و می توان به آن  اعتماد کرد.

داوود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: توسعه و ترویج فرهنگ وقف به ویژه در امور فرهنگی باید مورد تاکید قرار گیرد.

محمدی ضمن تبریک هفته کتاب گفت: توسعه فضاهای کتابخوانی، جلب هرچه بیشتر همکاری مدارس و دانشگاه ها در امر ترویج فرهنگ مطالعه و جذب همکاری سایر دستگاه ها در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی یادآور شد: لازم است دستگاه ها به وظایف خود در حوزه های مشخص شده عمل کنند و با حمایت هرچه بیشتر از امور فرهنگی، در مسیر افزایش فرهنگ کتابخوانی گام بردارند.

بهمن طاهرخانی، نماینده مردم تاکستان نیز در این جلسه اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی می تواند موجب تحول در ملت ها و تسریع در توسعه کشورها شود. منشاء کتاب و کتابخوانی، عقل و ادراک بشری است. هر کتابی را خواندیم باید در آن تعقل و تفکر کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای این که در مباحث علمی جایگاه والایی داشته باشیم باید به مطالعه کتاب بیشتر اهمیت بدهیم.

در پایان این مراسم از کتابخوانان و کتابداران برتر تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =