دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳

فرماندار شهرستان نوشهر بیان کرد؛

عزم جدی کتابخانه‌های عمومی در گسترش دانش و ارتقای آگاهی‌ عمومی

فرماندار نوشهر

فرماندار شهرستان نوشهر گفت: کتابخانه های عمومی در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی عمومی جامعه نقش به سزایی دارند و به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی کمک می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، عبدالصمد صفرنژاد، فرماندار نوشهر به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، طی صدور پیامی به فعالان این عرصه تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. 

از این جهت، کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد. پیرایش فرهنگ از زاویه های زیان آور و آرایش آن با پاکی و خلوص و گسترش آن در همه سطوح و برای تمام قشرهای جامعه، به تلاش و همبستگی همگانی نیازمند است. کتاب می تواند در این عرصه و میدان، به خوبی به کار گرفته شود و کارایی خود را به نیکی ظاهر سازد.

در این راستا کتابخانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی عمومی جامعه نقش به سزایی دارند. به تعبیری، عزم این نهاد، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه است.

کتابخانه، نهادی است که با در اختیار داشتن بخش قابل توجهی از دانش، زمینه بهره گیری مناسب از اندوخته های بشری را فراهم می آورد و با تأمین فرصت های لازم، امکان آموختن همیشگی را برای اعضای جامعه مهیّا ساخته و بر پیشرفت حیات اجتماعی می افزاید. با این توصیف، وظیفه همگان است که با استقبال از این مکان ارزشمند، بر شکوفایی استعدادهای نهفته میهن اسلامی مان بیفزایند.

به بهانه دیرینه یار مهربان و هفته کتاب، ارج می نهیم تلاش های بی دریغ دلسوزان عرصه فرهنگ و علم و ادب را و قدردان زحمات گرانسگ اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان، دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر و نگهداری کتاب هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =