یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی؛

جامعه‌کتاب‌خوان در تشخیص‌ اشتباه نمی‌کند

ثمینی

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: جامعه‌ای که اعضای آن آگاه، دانا و کتاب‌خوان باشند پویا و فعال می‌شوند و در تشخیص‌های خود اشتباه نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمود ثمینی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان  ضمن تبریک آغاز هفته کتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه توانایی انسان در دانایی او است و پایه دانایی مطالعه است، جراید، مراکز کتاب‌خوانی، مؤسسات فرهنگی، دستگاه‌های متولی، رسانه‌ها و صداوسیما باید تلاش کنند تا توجه مردم را به خواندن کتاب معطوف کنند زیرا جامعه دانا در تشخیص‌ اشتباه نمی‌کند.

ثمینی بیان کرد: در کنار تلاش برای افزایش فضاهای کتابخانه ای، باید جمعیت کتاب‌خوان‌ها نیز افزایش داده شود. این امر باید از کودکان شروع شود و در مدارس انجام شود.

وی افزود: در جامعه‌ای که رهبر آن در هر دوره از نمایشگاه‌های کتاب با صبر و حوصله و دقت سعی دارند از تمام غرفه‌ها بازدید کنند و از تألیف‌های جدید مطلع شوند، باید ملت آن جامعه با الگو قرار دادن ایشان و تأکید ایشان بر فرهنگ کتاب‌خوانی، در توسعه سرانه مطالعات و کتاب‌خوانی تلاش کنند.

ثمینی تأکید کرد: امروز باید برای ناشنوایان، نابینایان، جوانان و نوجوانان و تمام اقشار جامعه شرایطی وجود داشته باشد که در هر زمانی که اراده می‌کنند بتوانند به مراکز مطالعاتی و کتاب‌خوانی مراجعه و به آسانی از امکانات آن بهره‌مند شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با وجود آسان شدن راه‌های ارتباطی و توسعه شبکه‌های اینترنتی، باید توجه داشت که هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد. بنابراین باید در زمینۀ منابع علمی و اطلاعاتی، تجهیزات و امکانات ما به گونه‌ای فراهم باشد تا هر فردی به راحتی بتواند به مطالب مورد نظر خویش دست یابد.

فرماندار بجنورد ادامه داد: با وجود آمار مطلوب در زمینۀ سرانه فضای کتابخانه ای، این آمار نسبت به میانگین جمعیت استان پایین است؛ بنابراین باید برای توسعه این فضا تلاش شود تا هر خانواده‌ای کتاب را در سبد فرهنگی خود داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =