شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

یادداشت/

نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه و تعالی جامعه

امینه دریانورد

کتاب و کتابخوانی همواره نقش بسزایی در توسعه و تعالی جامعه داشته و از جمله مهم‌ترین راهکارها در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از فارس، کتاب در تمام دوران‌ها حتی در جامعه امروز ما که فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت محسوب می‌شود، از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و اگر بتوانیم این کالای ارزشمند را خوب ارائه دهیم اثرات آن در راه رشد و تعالی جامعه دو چندان می‌شود. از همین رو تلاش‌های افرادی که در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گام برمی‌دارند، همواره شایسته تقدیر است.

در همین راستا نیز، امینه دریانورد رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم از سوی هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور حائز عنوان شایسته تقدیر کشوری شد.

تلاش در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی، آشنایی با ابزار کار، کسب تخصص و مهارت، چگونگی رفع نیاز اطلاعاتی مراجعان به کتابخانه‌های عمومی و تلاش برای ارتقاء دانش کتاب شناسی از جمله ویژگی‌هایی است که در لوح عنوان شایسته تقدیر کشوری دریانورد آمده است.

این لوح به امضای علیرضا مختارپور دبیرکل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور رسیده است.

حمایت شهرداری و شورای شهر درگهان از توسعه و ترویج فرهنگ ارزشمند کتابخوانی

محمد تورنگ رئیس شورای شهر درگهان نیز با اشاره به نقش کتاب در پیشرفت فرهنگ و ارتقاء دانش و آگاهی افراد جامعه، اظهار داشت: تلاش‌های اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی شایسته تقدیر است که خوشبختانه این مهم مورد توجه هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفته است.

وی با تبریک کسب عنوان شایسته تقدیر کشوری به امینه دریانورد، بیان داشت: توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه نیازمند تعامل هر چه بیشتر تمام دستگاه‌ها به ویژه نهادهای فرهنگی است.

نورنگ خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر درگهان از توسعه و ترویج فرهنگ ارزشمند کتابخوانی در این شهر در حد توان حمایت می کند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 2 =