یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰

فرماندار خمینی شهر در پیامی تأکید کرد؛

کتابداران سکوی پرتاب ادراک هستند

پیام فرماندار خمینی شهر

محمود مسلم زاده، طی صدور پیامی فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، محمود مسلم زاده فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی شهر در پیامی هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به اهالی فرهنگ و هنر تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

کسی که به کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.          "امام علی علیه السلام"

کتاب محل تجمع و روش انتقال دانش بشری در تمام قرون و اعصار بوده و علیرغم تغییر در روش‌های مختلف جمع آوری و انتقال علوم و فنون و دانش از نسلی به نسلی دیگر کتاب همچنان ایفاگر نقش اول و اصلی در این امر خطیر و بی‌بدیل بوده است.

کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نیز، نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.

اهمیت کتاب و مطالعه در دین اسلام تا آنجاست که خداوند متعال آیه های رحمت خود را در دل مصحفی ارزشمند و در قالب معجزه ای راهگشا بر نبی خود نازل کرده و مسلمانان را به دانش اندوزی توصیه می کند.

اینجانب هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به همه کتابداران و حافظان اندیشه بشریت تبریک گفته و برای این کارکنان زحمت کش که در عرصه کتاب و کتابداری که سکوی پرتاب ادراک آدمی است، آرزوی توفیق  و سلامتی می نمایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =