یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

به همت اداره کتابخانه های عمومی و همزمان با هفته کتاب؛

نشست ویژه کتاب خوان نماز در مشهد برگزار شد

نشست ویژه کتاب خوان نماز در مشهد مقدس

نشست ویژه کتاب خوان با موضوع «نماز» و رونمایی از پوستر مسابقه کتابخوانی «دعوت» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد با همکاری ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب‌خوان ویژه «نماز» با حضور علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی؛ حجت‌الاسلام امرالله سبحانی‌نیا، رئیس ستاد اقامه نماز استان خراسان‌رضوی؛ حجت‌الاسلام محمد علی باقی، مدرس حوزه و مراکز علمی؛ حجت الاسلام ابوالفضل یزدانی، امام جماعت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ مسئولین شهرستان و جمعی از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی فردوسی مشهد برگزار شد.

در این نشست، ۴ کتاب با موضوع «نماز» به حاضرین معرفی شد.

کتاب «خانه بهشتی» نوشته محمد داودی/ ارائه توسط: حجت‌الاسلام امرالله سبحانی نیا (رئیس ستاداقامه نماز استان )
این کتاب در شش فصل به مباحثی چون «اهمیت و جایگاه نماز در قرآن و روایات»، «نماز به‌منزله سر برای اسلام»، «نماز به‌منزله ستون برای خیمه اسلام»، «نقش والدین در ترغیب فرزندان به نماز»، «راه‌های فراهم کردن زمینه مناسب»، «اصول هدایت و راهنمایی فرزندان به نماز»، «روش‌ها و راهکارهای عام در دعوت به نماز»، «روش‌ها و راهکارهای خاص در دعوت به نماز»، «موانع گرایش و پایبندی فرزندان به نماز» و... می‌پردازد.

کتاب «اسرار نماز » نوشته محمد علی باقی/ ارائه توسط: نویسنده کتاب(مدرس حوزه و مراکز علمی)
این کتاب علاوه بر این که مبانی و مفاهیم اسرار کلی نماز در سه بخش مقدمات،  مقارنات و تعقیبات را بررسی می‌کند، به تشریح مطالبی چون منابع شناخت اسرار، راه دستیابی به اسرار نماز، طهارت باطنی، سر تعداد رکعت ‌های نماز و ... به شیوه ‌ای ساده و قابل فهم می پردازد.

کتاب «رازهای نماز» نوشته عبدالله جوادی آملی / ارائه توسط: حجت‌الاسلام ابوالفضل یزدانی (امام جماعت اداره کل کتابخانه های عمومی استان)
کتاب حاضر در پنج  فصل به اسرار مقدمات نماز، راز طهارت، اسرار تکبیرهای شروع نماز، راز نیت و قرائت، راز تسبیحات اربعه، اسرار قیام، رکوع و سجود، راز قنوت، تشهد و سلام، حکمت تعقیبات نماز و... می پردازد.

کتاب «این گونه پاسخ دهید » نوشته سید حسن هاشمی جزی، ابوالفضل جعفری پور، محمد رضا آتشین صدف/ ارائه توسط: کبری محمدی (دبیر شورای نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان)
کتاب حاضر در نه فصل ارائه شده است. در این کتاب سعی شده  آداب و بایسته‌های‌ پرسشگری و پاسخ‌گویی دینی بر اساس آیات و روایات  بیان شود. سپس اصول و روش‌هایی برای پاسخ‌گویی بیان شده و در فصل هایی از کتاب به سوال‌های پرتکراری درباره‌ نماز، به صورت کارشناسی پاسخ داده شده است. این کتاب منبع خوبی برای پاسخ به پرسش های اصلی در حوزه نماز و کتابی مناسب مربیان و مبلغان است.

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم نیز از پوستر مسابقه کتابخوانی «دعوت» از کتاب «خانه بهشتی» رونمایی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =