شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸

با حضور استاندار؛

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در گلستان برگزار شد

هفته کتاب

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان گلستان با حضور استاندار و مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان گلستان باحضور سید مناف هاشمی، استاندار گلستان و سید باقر میرعبدالهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور روز دوشنبه ۲۲ آبان در سالن اجتماعات دانشگاه جامعه المصطفی برگزار شد.

سید باقر میرعبدالهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این مراسم اظهار داشت: مراد از کتابخوانی آن فرایندی است که میل به دانستن را اشباع می کند، لذا کسانیکه کتاب نمی خوانند میل به دانایی ندارند. اینکه سنن ایرانی در طول تاریخ به شکل شفاهی منتقل می شده، دلیلی بر عدم انس مردم با مطالعه نیست.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی افزود: نبود وقت، بهانه ای است که عده ای به آن مستمسک می شوند، در حالی که مقام معظم رهبری با آن میزان مشغله باز کتاب می خوانند، لذا عذری برای نخواندن کتاب وجود ندارد.

میرعبدالهی گفت: کتاب به یک معنا با کتابدار شروع می شود. به عبارتی نام گذاری هفته کتاب صرفا به کتاب محدود نشده و به عنوان «کتاب، کتابدار و کتابخوانی» مزین شده است. هفته کتاب فرصتی است تا بیشتر به حوزه کتاب و کسانی که در این زمینه به خدمت مشغولند، پرداخته شود.

وی در خاتمه سخنان خود از فعالان و خدمتگزاران عرصه کتاب و کتابخوانی تقدیر کرد.

در ادامه رضا قوانلو، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: نهاد کتابخانه ها با هدف ترویج مطالعه برنامه های مختلفی برای اقشار گوناگون داردرسیدن به . توسعه پایدار نیازمند بالابردن سطح مطالعه است و کتاب یکی از ابزاری است که در این امر نقش برجسته ای دارد.

در ادامه علیرضا ابراهیمی، نماینده مردم شهرستان های آزادشهر، رامیان و خان ببین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :در حال حاضر کشور در وضعیت متفاوتی قرار دارد و استکبار جهانی برای ضربه به کشور برنامه های زیادی دارد. جمهوری اسلامی امید مستضعفان عالم است لذا این مشکلات را باید با همراهی ملی طی کرد.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بی شک مطالعه می تواند راه گشای بسیاری از مشکلاتی باشد که امروز جامعه با آن مواجه است. کتاب جامعه را به سمت پویایی و شادابی سوق می دهد.

در ادامه سید مناف هاشمی، استاندار گلستان اظهار داشت: کتاب یکی از ابعاد توسعه است که چون خورشیدی می درخشد. باید تلاش کنیم تا کتاب وارد سبد خانوار شود. ما افتخار می کنیم که در دین ما بهترین کتاب وجود دارد.

سید مناف هاشمی با تأکید بر ضرورت به کار گیری سازوکارهایی برای تقویت حوزه کتاب و کتابخوانی، لزوم وحدت و همدلی را برای نیل به اهداف یادآور شد.

وی در پایان گفت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و امسال۴۰ سالگی انقلاب است که باید به آن ببالیم و از این مرحله سخت گذر کنیم؛ باید امیدوار باشیم چراکه می توانیم از این گردنه عبور کنیم.

گفتنی است تقدیر از فعالین عرصه کتاب وکتابخوانی بخش پایانی این مراسم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 9 =