یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵

مدرس دوره «یاران اخلاق» مطرح کرد؛

استقرار اخلاق حرفه‌ای یک مزیت راهبردی و تسهیلگر برای فعالیت‌های نهاد است

حمیدرضا نمازی

حمیدرضا نمازی از مدرسان دوره «یاران اخلاق» گفت: اقدام نهاد برای تدوین «سند اخلاق حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی»، یک مزیت راهبردی و تسهیلگر در فعالیت‌های مختلف نهاد خواهد بود که می‌تواند به ایجاد ارتباط صحیح و اصولی درون سازمانی و برون سازمانی منجر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حمیدرضا نمازی، استادیار گروه اخلاق حرفه‌ای در دانشکده الهیات دانشگاه تهران و یکی از مدرسان دوره «یاران اخلاق» با ابراز خرسندی از رونمایی «سند اخلاق حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی» گفت: قاعدتا هر نهاد عمومی و اجتماعی مانند نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که در جامعه هم نقش فرهنگی و اجتماعی و هم نقش خدماتی و آموزشی دارد، باید به حوزه اخلاق سازمانی و اخلاق حرفه‌ای توجهی ویژه داشته باشد.

وی استقرار و اجرای سند اخلاق حرفه‌ای در کتابخانه‌های عمومی کشور را یک مزیت راهبردی برای نهاد دانست و گفت: استقرار اخلاق حرفه‌ای ترمز فعالیت‌های نهاد نیست، بلکه یک مزیت راهبردی و تسهیلگر در سازمان، چه در حوزه فرآیندها و نظام‌ها و چه در حوزه‌های منابع انسانی، ساختارها و مدیریت فناوری خواهد بود که می‌تواند به ایجاد ارتباط صحیح و اصولی درون سازمانی و برون سازمانی منجر شود.

استادیار گروه اخلاق حرفه‌ای در دانشکده الهیات دانشگاه تهران افزود: خوشبختانه نهاد از سال گذشته با برگزاری کارگاه‌های مختلف و دوره آموزشی «یاران اخلاق» گام‌های مهمی در جهت تدوین طرح پژوهشی «سند اخلاق حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی» برداشت و بنده نیز افتخار همکاری و تدریس کارگاه‌های «توانمندسازی اخلاق حرفه‌ای» و «آموزش مهارت‌های خلاق سازمانی» را برای جمعی از کتابداران، کارشناسان و مدیران در دوره آموزشی «یاران اخلاق» داشتم.

حمیدرضا نمازی با اشاره به مباحث مطرح شده در این کارگاه‌ها، موضوعاتی چون ارتباطات درون سازمانی، ارتباطات برون سازمانی، مسئولیت‌پذیری، پاسخگویی، پیش‌بینی پذیری، تمایز اخلاق فردی و اخلاق سازمانی، شیوه‌های مقابله با تعارضات اخلاقی، شیوه تدوین منشور اخلاقی و مرامنامه اخلاقی سازمان، هوش هیجانی و هوش معنوی و ... را از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این کارگاه‌ها عنوان کردند.

یادآور می‌شود دوره آموزشی «یاران اخلاق» که به برگزاری کارگاه‌هایی آموزشی برای جمعی از کتابداران با موضوع آشنایی با اخلاق حرفه‌ای و اخلاق سازمانی اختصاص داشت، در اسفند ماه سال گذشته با هدف تربیت نیروهایی برای استقلال نهاد در برطرف کردن مشکلات و تعارضات اخلاقی آینده پس از ابلاغ «سند اخلاق حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی»، برگزار شده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =