سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳

با حضور مسئولان کتابخانه ها و کتابداران شیراز؛

آیین غبارروبی حرم سید علاالدین الحسین (ع) برگزار شد

غباروبی حرک آستانه شیراز

به مناسب هفته کتاب، کتابداران شیرازی ضمن بازدید از کتابخانه مشارکتی«آیت الله زبرجد» شیراز به غبارروبی از حرم سید علاالدین الحسین (ع) پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، در دومین روز از برگزاری ویژه برنامه های هفته کتاب در فارس، مدیرکل و جمعی از مسئولان کتابخانه های عمومی همراه با کتابداران شیرازی با حضور در حرم سید علاالدین الحسین (ع) شیراز به غبارروبی این آستان مقدس و بازدید از کتابخانه مشارکتی «آیت الله زبرجد» در این حرم پرداختند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در دیدار با کتابداران کتابخانه مشارکتی آیت الله زبرجد و خادمان حرم سید علاالدین الحسین (ع)، ضمن تبریک هفته کتاب، عنوان کرد: شهر شیراز ظرفیت بسیاری در حوزه کتابخوانی دارد و باید بتوانیم زیرساخت های کتابخانه ای در این شهر را افزایش دهیم.

روح الله منوچهری با بیان اینکه در حال حاضر ۴۶ کتابخانه عمومی مشارکتی در استان فارس وجود دارد، عنوان کرد: کتابخانه مشارکتی «آیت الله زبرجد» واقع در آستان سید علاالدین الحسین (ع) یکی از کتابخانه های خوب و مطرح در بین کتابخانه های مشارکتی فارس است که وجود کتابداران فعال، منابع متنوع و بخش نسخ خطی ارزشمند به کارآیی هرچه بیشتر این کتابخانه افزوده است.

مریم صمیعانی، مسئول کتابخانه مشارکتی آیت الله زبرجد نیز در این دیدار با اشاره به شرایط این کتابخانه گفت: کتابخانه مشارکتی آیت الله زبرجد در حال حاضر ۵۶ هزار کتاب، یک هزار نسخه خطی و بیش از دو هزار چاپ سنگی دارد؛ همچنین ۲۳۰ سند خطی نیز در این کتابخانه موجود است.

صمیعانی با اشاره به اینکه سه کتابدار در این کتابخانه فعالیت می کنند، افزود: کتابخانه آیت الله زبرجد هر روز در دو شیفت به اعضا خدمات ارائه می دهد.

در ادامه از کتابداران این کتابخانه، خادمان حامی کتاب و اعضای فعال این کتابخانه قدردانی شد.

گفتنی است حضرت حسین بن موسی ملقب سید علاالدین حسین(ع)، کوچکترین فرزند حضرت موسی بن جعفر(ع) است و بارگاه منور ایشان با عنوان آستانه در شیراز واقع شده است؛ همچنین کتابخانه این آستان به نام «آیت الله زبرجد» به عنوان کتابخانه مشارکتی با مجموعه کتابخانه های عمومی فارس همکاری دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =