دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹

در هفته دوم آبان ماه برگزار شد؛

برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند

خبرهای هفته سوم آبان شهرستان بیرجند

کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در هفته سوم آبان ماه، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در هفته دوم آبان ماه کتابخانه های عمومی حضرت خدیجه کبری(س)، محمدعلی کریم پور و عبدالکریم اشراق بیرجندی شهرستان بیرجند برنامه هایی از قبیل نمایشگاه کتاب، ارائه برشور و بازدید از مهدکودک برگزار کردند.


نمایشگاه کتاب «هفته پدافند غیرعامل» در کتابخانه عمومی حضرت خدیجه کبری(س)
همزمان با آغاز هفته پدافند غیر عامل، نمایشگاه کتابی با این موضوع در کتابخانه عمومی حضرت خدیجه کبری(س) برپا شد. برخی از عناوین کتاب های ارائه شده در این نمایشگاه عبارتند از: قدرت جنگ نرم، دانستنی های سیاسی ویژه جنگ نرم، امنیت ملی، امنیت پایدار در مکتب امام خمینی(ره)، بسیج و بسیجی، پایدارسازی امنیت و امنیت پایدار، جنگ روانی، تهدید روانی.


تهیه بروشور و پوستر با موضوع پدافند غیرعامل در کتابخانه حضرت خدیجه کبری(س)

بروشور و پوستر با موضوع پدافند غیرعامل به منظور آشنایی مراجعان با این موضوع در کتابخانه حضرت خدیجه کبری(س) جمع آوری شد. از جمله مطالب این برشور، معرفی پدافند، تاریخچه و سوابق پدافند غیرعامل، اهمیت پدافند غیرعامل، مأموریت های پدافند غیرعامل، مؤلفه های امنیت ملی و پدافند غیرعامل، اهم نتایج پدافند غیرعامل، ساختار سازمانی پدافند، حوزه های تخصصی پدافند غیرعامل، پدافند پرتوی و پدافند سایبری است.


برپایی نمایشگاه کتاب و پوستر پدافند غیرعامل در کتابخانه محمدعلی کریم پور
همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل، نمایشگاه کتاب و پوستر با این موضوع و با هدف افزایش سطح آگاهی عمومی و ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در کتابخانه محمدعلی کریم پور برپا شد.
در این نمایشگاه، هفت عنوان کتاب و نشریه در حوزه پدافند غیرعامل و تعدادی پوستر در زمینه آشنایی با پدافند غیرعامل به نمایش گذاشته شد. از عناوین کتاب های ارائه شده می توان به کتاب سخنرانی های ارائه شده در چهارمین همایش ملی بسیج و پدافند غیرعامل، آیین نامه ضوابط فنی پدافند غیرعامل در مکان یابی سدها و خطوط انتقال آب، دستورالعمل پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدات، معیارهای پدافند غیرعامل در طراحی معماری ساختمان های جمعی شهری اشاره کرد.  
همچنین پوسترهایی در نمایشگاه پوستر این کتابخانه با عنوان حوزه های پدافند غیرعامل، کارکردهای پدافند غیرعامل و سخنان رهبر معظم انقلاب در معرض دید مراجعان قرار گرفت و بروشورهایی با این مضامین تهیه و بین اعضا توزیع شد.


نمایشگاه های کتب نو رسیده و «استان شناسی» در کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی
این نمایشگاه با هدف اطلاع رسانی کتاب های نورسیده به اعضا و مراجعه کنندگان برپا شد و مورد استقبال آنها قرار گرفت. بیش از ۲۵ عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه شد. همچنین نمایشگاه کتاب «استان شناسی» با هدف آشنایی اعضا و مراجعه کنندگان با نویسندگان و ناشران بومی استان برپا شد که در آن بیش از ۳۰ عنوان کتاب به نمایش درآمد.


بازدید کتابداران کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی از پیش دبستانی و مهد کودک بنفشه امیرآباد
یکی از برنامه های فرهنگی که در کتابخانه عمومی عبدالکریم اشراق بیرجندی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به صورت مدون برنامه ریزی شده و اجرا می شود، بازدید از مدارس، پیش دبستانی ها و مهدکودک ها است.  
فرزاد فروزنده، مسئول کتابخانه عبدالکریم اشراق بیرجندی در حاشیه این بازدید با حجت الاسلام آکار، استاد دانشگاه و حوزه و همچنین کارشناس امور تربیتی و فرهنگی کودکان و نوجوانان دیدار و گفتگو کرد.

وی ضمن تقدیر از زحمات این روحانی و جامعه روحانیت که با انجام فعالیت های فرهنگی موجب آشنایی کودکان با لباس مقدس روحانیت می شوند، گفت: یکی از مهم ترین عناصر حفظ ارزش های دینی و اخلاقی که موجب شکل گیری صحیح شخصیت، هوشیاری نسبت به مسائل پیرامونی، بالا رفتن سرانه مطالعه و شکوفایی استعدادها می شود، نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است؛ لذا شایسته است که اهمیت این موضوع توسط سنگرهای فرهنگی از قبیل کتابخانه های عمومی از سنین بسیار پایین به جامعه هدف آموزش داده شود.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 15 =