یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶

حضور دانش آموزان در مهمانی کتاب و کتابخانه(۴)

مدارس لرستان میزبان ۱۹۸ نشست کتاب‌خوان شدند

فعالیت کتابداران استان لرستان در مدارس

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در سطح استان لرستان ۱۹۸ نشست کتاب‌خوان مدرسه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، از ابتدای سال ۱۳۹۷، برنامه های فرهنگی متنوعی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی استان لرستان با هدف ترویج کتابخوانی در بین دانش آموزان برگزار شد. از مهمترین این برنامه ها می توان به برگزاری نشست های کتاب‌خوان مدرسه ای، مسابقات کتابخوانی و  نواختن زنگ کتابخوانی در مدارس اشاره کرد. بر اساس آمار موجود ۱۹۸ نشست کتابخوان مدرسه‌ای، ۳۴ مسابقه کتابخوانی و  ۲۲ مراسم زنگ کتابخوانی در مدارس به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است.

همچنین کتابخانه های عمومی استان در سال جاری میزبان دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی بودند که در این برنامه ها دانش آموزان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه و آشنایی با خدمات فرهنگی کتابخانه ها، به عضویت کتابخانه های عمومی استان درآمدند. در این زمینه در ۲۷۶ بازدید مدرسه ای از کتابخانه های عمومی، ۹۸۳۴ نفر از دانش آموزان با خدمات کتابخانه های عمومی آشنا شدند.

از دیگر برنامه های انجام شده در استان می توان به برگزاری مراسم «زنگ مهر با کتاب» اشاره کرد که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان دخترانه نیایش خرم آباد برگزار شد. معرفی خدمات کتابخانه ای، قصه گویی برای دانش آموزان، نواختن زنگ مطالعه و اهدای کتاب و بسته های فرهنگی از مهمترین برنامه های این مراسم فرهنگی بود.

مراسم نواختن زنگ مطالعه همچنین در سایر شهرستان های استان با حضور کتابداران کتابخانه های عمومی به اجرا درآمد.

برگزاری مسابقات نقاشی، قصه گویی و خاطره نویسی از دیگر برنامه های کتابخانه های عمومی استان بود که در این زمینه ۶۳ مسابقه نقاشی، ۷۸ مراسم  قصه گویی و ۵ مسابقه خاطره نویسی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

همچنین همزمان با بزرگداشت هفته ملی کودک، کتابخانه های عمومی استان میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند. اجرای سرود ملی، شعر خوانی و برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی و قصه گویی بخشی از این برنامه ها بوده است.

از دیگر برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان در سطح مدارس می توان به برپایی ۲۳ نمایشگاه کتاب با حضور دانش آموزان، برگزاری ۵۲ نشست جمع خوانی کتاب، ۱۳ کلاس آموزش احکام و ۲۰ کارگاه آموزش خدمات کتابخانه ای و نیز برگزاری ۶۱ نشست فرهنگی ویژه دانش آموزان اشاره کرد.

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابداران کتابخانه شهید مطهری خرم آباد

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابداران کتابخانه علامه شهیدی بروجرد

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای توسط کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله بروجردی(ره) اشترینان(بروجرد)

مراسم زنگ مهر با کتاب با حضور معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و کارشناسان ستادی در دبستان دخترانه نیایش

برپایی ایستگاه نقاشی به مناسبت هفته ملی کودک توسط کتابداران کتابخانه عمومی شهید بهشتی دورود

معرفی کتاب و اجرای نمایش عروسکی توسط کتابداران کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) ازنا

بازدید دانش آموزان دبیرستان دخترانه زینبیه شهرستان پلدختر از کتابخانه علامه جزایری

بازدید دانش آموزی از کتابخانه عمومی امامزاده محمد(ع) بخش درب گنبد کوهدشت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 11 =