شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲

در پیامی صورت گرفت؛

تسلیت علیرضا مختارپور به مناسبت شهادت شیخ محمدحسن دهقانی

شهید محمدحسن دهقانی

علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد در پیامی شهادت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدحسن دهقانی را به کاظم رستمی و خانواده این شهید بزرگوار تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد، در پیامی شهادت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدحسن دهقانی در ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهادت نتیجه سرمایه گذاری فضیلت هایی است که در طول حیات پاک یک انسان نصیب و روزی اش می شود و این هنر مردان خداست که در دوران طلایی عمر خود راحت دنیای فانی را به بقای عالم باقی می دهند و چه تجارت پر سودی!
چه زیباست شهادت و  چه زیباتر شهادت در روز اربعین و با جامه سرخ به زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام شتافتن. این شهادت ترجمه عملی این فراز از زیارت سید الشهدا علیه السلام در روز اربعین است که : « و یاری ام برای شما آماده است تا خدا به شما اجازه دهد، پس با شمایم نه با دشمنان تان، درود های خدا بر شما...»
شهادت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدحسن دهقانی،  مجاهد فی سبیل الله و مدافع حرم شهادتی است به تعبیر بیدل:

زیارتگاهِ احوالِ شهیدِ کیست این گلشن

که در خون می تپد نظّاره از رنگ تماشایش

جناب آقای کاظم رستمی، شهادت همسر بزرگوار خواهرتان را به جنابعالی و همسر مومن و انقلابی و فرزندان  محترم آن شهید عزیز تبریک و تسلیت عرض می کنم و برای بازماندگان از خداوند طلب صبر جمیل دارم.
و من الله التوفیق
علیرضا مختارپور
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور