چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶

کتابدار کتابخانه نابینایان رودکی شهرکرد؛

زیبایی های دنیا را از دریچه کتابخانه به وضوح احساس می کنم

نابینایان

کتابدار کم بینای کتابخانه نابینایان رودکی شهرکرد همزمان با روز عصای سفید درباره فعالیتش در کتابخانه گفت: زیبایی های دنیا را از دریچه کتابخانه به وضوح احساس می کنم.

اکرم علی بابایی، کتابدار کم بینای کتابخانه نابینایان رودکی شهرکرد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۴ سال است که در کتابخانه کار می کنم؛ کتاب را مقدس می دانم و لذت کتابخوانی را با هیچ چیز عوض نمی کنم.


وی تأکید کرد: بهترین و شیرین ترین لحظات زندگی‌ام را در کتابخانه و در کنار نابینایان و کم بینایانی تجربه کرده ام که کتابخانه را به عنوان مأمنی آرام و پناهی برای سختی ها انتخاب کرده اند. وقتی با تمام مشکلات از راه های دور و نزدیک، خود را به کتابخانه می رسانند از توفیق حضورم در این مکان شاکر خداوند می شوم و دنیا و زیبایی های آن را از دریچه این مکان فرهنگیِ سراسر مهر به وضوح احساس می کنم.


وی از خاطره کودک کم بینایی گفت که پس از نابینایی کامل گوشه نشینی اختیار و درس خواندن را ترک کرد و زمانی که به همراه مادرش برای اولین بار اتفاقی وارد کتابخانه شد باور نمی کرد که افرادی مثل او بسیارند و پس از مراجعات متعدد به کتابخانه روحیه ای دوباره گرفت و آن کودک ۱۱ ساله دانشجوی امسال کارشناسی ارشد است.


کتابدار کم بینای کتابخانه نابینایان رودکی ضمن دعوت از تمام نابینایان و کم بینایان برای حضور در کتابخانه ها و مشارکت در برنامه های متنوع فرهنگی، کتابخانه را عاملی مهم برای رسیدن به درجات بالای علمی و رسیدن به آرامش روحی عنوان کرد.


گفتنی است، کتابخانه نابینایان رودکی شهرکرد دارای بخش های کودک، نشریات، اتاق آگوستیک جهت گویا کردن کتاب، رایانه جهت استفاده اعضای نابینا و بخش مخزن است. این بخش دارای نزدیک به ۲ هزار نسخه کتب بریل و بیش از ۷ هزار نسخه کتاب گویا بوده و در صورت تقاضای سایر استان ها، آماده ارائه خدمات به دیگر روشندلان سراسر کشور است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =