چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی صورت گرفت؛

برگزاری برنامه «هر سیاه چادر یک کتابخانه» در شهرستان سلسله

برنامه «هر سیاه چادر یک کتابخانه» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله و با مشارکت اداره امور عشایری و خبرگزاری صدا و سیمای این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، برنامه «هر سیاه چادر یک کتابخانه» با هدف دسترسی آسان عموم مردم مناطق محروم روستایی به کتاب، در میان مردم مناطق عشایری و کوچ رو شهرستان سلسله برگزار شد. در این برنامه فرهنگی که در راستای عملی شدن مصوبه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله صورت گرفت، تعداد ۲ هزار نسخه کتاب با عناوین مختلف در میان مردم عشایری و کوچ رو این شهرستان توزیع شد.

در این مراسم، شهلا حسنوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این برنامه، توزیع کتاب و دسترسی آسان آحاد مختلف مردم جامعه به کتاب را از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور برشمرد.

وی همچنین به تشریح اهمیت مطالعه و کتابخوانی و نقش بسزای آن در ارتقای فرهنگ جامعه پرداخت و در خصوص خدمات و فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

عشایر و روستائیان حاضر در این مراسم نیز ضمن استقبال از انجام این برنامه فرهنگی، تداوم چنین برنامه هایی جهت گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را خواستار شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 3 =