یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

با هدف تعیین تکلیف پروژه های کتابخانه ای صورت گرفت؛

بازدید نماینده مجلس از پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد

بازدید نماینده خرم آباد از پروژه کتابخانه مرکزی

محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با هدف تعیین تکلیف و تسریع در روند ساخت پروژه های کتابخانه ای، از پروژه کتابخانه مرکزی و کتابخانه حضرت مهدی(عج) شهرستان خرم آباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم آباد با همراهی فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ احمد مرادپور، معاون عمرانی استانداری لرستان و رضا خالقی، مدیرکل راه و شهرسازی استان از پروژه در دست ساخت کتابخانه مرکزی خرم آباد بازدید کرد.

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، کمبود فضای مطالعه را یکی از مشکلات و موانع موجود در گسترش فرهنگ مطالعه در استان برشمرد و اظهار داشت: بر طبق شاخص استاندارد موجود و با توجه به جمعیت شهرستان خرم آباد، می بایست ۲۰ باب کتابخانه در این شهرستان موجود باشد که در حال حاضر  تنها ۴ باب کتابخانه فعال در این شهرستان وجود دارد.

طهماسبی افزود: بسیاری از مناطق شهرستان خرم آباد از داشتن کتابخانه محروم هستند و امیدواریم با همت مسئولین مربوطه، کتابخانه مرکزی به بهره برداری رسیده و همچنین عملیات مقاوم سازی کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) انجام شود.

محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن انتقاد از روند طولانی شدن ساخت پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد، ابراز امیدواری کرد که این بازدید و نشست مشترک بتواند در پیشبرد روند ساخت این پروژه به صورت عملیاتی مثمرثمر باشد.

احمد مرادپور، معاون عمرانی استاندار لرستان نیز بر لزوم تسریع روند ساخت پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد تاکید کرد و در خصوص تامین اعتبارات ویژه جهت تکمیل این پروژه قول مساعد داد.

در پایان این بازدید و در جلسه ای که با حضور پیمانکار و مجریان طرح این پروژه در کتابخانه مرکزی خرم آباد برگزار شد، ضمن بررسی فعالیت های عمرانی صورت گرفته، پیشنهادات لازم در خصوص رفع موانع موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر شد جلسه ای با حضور مدیرکل راه و شهرسازی، پیمانکار، مشاور و ناظر طرح این پروژه برگزار شود و نتیجه نهایی جهت پیگیری و تامین اعتبارات مربوطه در اختیار معاونت عمرانی استانداری لرستان قرار گیرد.

بیرانوندی، همچنین در بازدید از کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) خرم آباد، از نزدیک در جریان وضعیت عمرانی این کتابخانه قرار گرفت و بر تامین اعتبار جهت تسریع روند بهسازی و مقاوم سازی این پروژه تاکید کرد.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =