سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹

با همراهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی انجام شد؛

بازدید اعضای کتابخانه های خانگی از کتابخانه مرکزی بجنورد

بازدید کمپین کتابخانه های خانگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، تشکیل کمپین کتابخانه‌های خانگی بویژه در مناطق محروم و روستایی را در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی اثرگذار دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به همراه  ۷۵ نفر از اعضای کودک، نوجوان و بزرگسال کتابخانه‌های خانگی روستاهای راز و جرگلان و جمعی از مسئولین این شهرستان از کتابخانه عمومی مرکزی و موسوی بجنورد بازدید کرد.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در جمع اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای راز و جرگلان بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان یک مقوله مهم در جامعه تاکید کرد و گفت: مطالعه کتاب افراد را به اندیشه وا می دارد و  به افزایش بینش و آگاهی فرد کمک می کند و یکی از ابزارهای مهم برای فرهنگ سازی است.

فرخنده از حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه‌های خانگی ابراز خرسندی کرد و افزود: می بایست ابزارهای مهم برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی را بیش از پیش فراهم کنیم تا شاهد رشد و توسعه فرهنگ مطالعه در استان باشیم. لذا تشکیل کمپین کتابخانه‌های خانگی بویژه در مناطق محروم روستایی نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی دارد.

وی ضمن بازدید از کتابخانه عمومی مرکزی و  آیت الله موسوی بجنور به همراه اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای مناطق محروم راز و جرگلان، قرار گرفتن در اینگونه فضاها را موجب نشاط و شادابی فرد و انس و الفت هر چه بیشتر با کتاب و کتابخوانی دانست.  

کمپین کتابخانه‌های خانگی به دنبال نیاز مردم به مطالعه کتاب شکل گرفت. کتاب‌ها و منابع موجود در این کتابخانه ها توسط مردم، ادارات و مراکز فرهنگی استان و شهرستان تأمین می شود؛ این منابع به فرد علاقمند به کتاب و کتابخوانی در هر روستا سپرده شده و علاقمندان می توانند با مراجعه به منزل آن فرد کتاب‌های مورد نظر خود را امانت بگیرند.

 گفتنی است، ساخت کتابخانه در «بیک پولاد» و «یکه سعود»، تهیه و تجهیز کتابخانه سیار و برگزاری کلاس‌های آموزشی، از مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با هدف بررسی اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان محروم و مرزی رازو جرگلان بود.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =