سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰

با حضور معاون فرماندار؛

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان برگزار شد

انجمن زاهدان

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان با محوریت برنامه ریزی برای انجام فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان با حضور نعمت الله نجاری، معاون فرماندار؛ جواد محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی زاهدان و سایر اعضا در دفتر معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار برگزار شد.

نعمت الله نجاری، معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرستان زاهدان، با اشاره به لزوم انجام برنامه های فرهنگی برای جذب مخاطب و گسترش فرهنگ مطالعه گفت: برنامه های فرهنگی باید در دو فضای حقیقی و مجازی انجام شود.

نجاری همچنین خواستار ایجاد بستر های معرفی کتاب در فضای مجازی و برگزاری نشست کتابخوان ویژه مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السلام شد.

وی افزود: شایسته است برای تبلیغات محیطی جملات و احادیثی تهیه و برای دیوار نویسی به شوراها و شهرداری ارجاع و از این فرصت نیز استفاده شود.

جواد محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان، نیز در این جلسه  با اشاره به برنامه ریزی ها و جلسات متعدد با مسئولان برای جذب مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: آمار شرکت کنندکان در این جشنواره نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است. شهرستان زاهدان با ۳۲۴۶ شرکت کننده در جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۵ درصد کل شرکت کنندگان استان را به خود اختصاص داده که از این تعداد ۲۵۵۸ نفر در بخش مکتوب و ۶۸۸ نفر در بخش الکترونیک شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: کتابخانه عمومی امام حسین(ع) این شهرستان در بخش کتابخانه های نهادی با ۱۰۵۶ نفر و کتابخانه مشارکتی شهید شوشتری زندان زاهدان، در بخش کتابخانه های مشارکتی با ۵۱۳ نفر، بیشترین میزان شرکت کننده در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 4 =