دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰

با هدف تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شهر سردشت؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد برگزار شد

aws

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد با هدف تعیین تکلیف کتابخانه عمومی سردشت و با حضور اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بشاگرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد با حضور علی بهاری، بخشدار مرکزی؛ علی اعتمادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد؛ خلیل نوری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشاگرد و سایر اعضای انجمن در فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه بخشدار مرکزی شهرستان بشاگرد ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت های ارزنده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه بیان کرد: مطالعه را می‌توان به شیوه های کم هزینه در میان مردم رواج داد؛ یافتن بهترین راهکارها در این زمینه نیاز به نظرات کارشناسانه و برنامه ریزی دقیق دارد.

وی ادامه داد: مهم ترین دغدغه شهرستان بشاگرد، نبود کتابخانه عمومی در شهر سردشت به عنوان مرکز شهرستان بشاگرد است. با توجه به اینکه شهرستان بشاگرد تنها سه باب کتابخانه دارد، ایجاد کتابخانه در سردشت میتواند تأثیر چشمگیری در افزایش سرانه مطالعه و جذب مخاطبین به کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد داشته باشد.

بهاری تصریح کرد: بشاگرد به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته در بسیاری موارد مورد بی مهری قرار گرفته است. وضعیت زیرساخت های فرهنگی در این شهرستان مطلوب نبوده و این شایسته شهرستان بشاگرد با سابقه فرهنگی درخشان و دانش آموزان نخبه و با استعداد نیست؛ لذا باید در خصوص ایجاد کتابخانه در مرکز شهرستان و روستاهای پر جمعیت  اهتمام جدی داشت.

 وی بر لزوم استفاده از مکانهای بدون استفاده به عنوان کتابخانه تأکید کرد و افزود: امید است با انجام اقدامات این چنین، وضعیت شهرستان بشاگرد در شاخص‌ها فرهنگی بهبود پیدا کند.

همچنین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان در شش ماهه نخست سال بیان کرد: از ابتدای سال جاری به صورت جدی در حال رایزنی با مسئولین هستیم تا انشاالله در آینده‌ای نه چندان دور، کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد افزایش یابد و مردم سردشت دغدغه نبود کتابخانه در این شهرستان را نداشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =