چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰

بخشدار مرکزی یزد در جلسه انجمن حمیدیا خبر داد؛

رشد کمی و کیفی شاخص‌های کتابخوانی در شهر حمیدیا

جلسه انجمن کتابخانه شهر حمیدیا

بخشدار مرکزی یزد در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا، با استناد به رشد کمی و کیفی شاخص‌های کتاب و کتابخوانی در شهر حمیدیا، از عملکرد مطلوب اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا با حضور جواد برزگر، بخشدار مرکزی یزد؛ سیدحبیب دشتی، رئیس شورای شهر حمیدیا؛ محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد و جمعی از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) این شهر برگزار شد.

در این جلسه جواد برزگر، بخشدار مرکزی یزد با اشاره به برگزاری موفق هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهر حمیدیا، گفت: عملکرد کتابخانه‌های عمومی این شهر و مجموعه شورای شهر و شهرداری حمیدیا، نتایج خوبی را در حوزه کتاب و کتابخوانی در این منطقه رقم زده است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی همچنین با تأکید بر نقش نهادهای شهری از جمله بخشداری و شهرداری‌ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی، اظهار داشت: آمادگی داریم تا در برنامه‌های فرهنگی به خصوص در حوزه کتابخوانی مشارکت فعال داشته باشیم و دستگاه‌های مختلف را برای یاری رساندن به اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد بسیج کنیم.

بخشدار مرکزی یزد در این جلسه همچنین رشد کمی و کیفی شاخص‌های کتاب و کتابخوانی در شهر حمیدیا را رو به رشد ارزیابی و از عملکرد مطلوب اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد تقدیر کرد.

محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی یزد نیز در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی حمیدیا و روند اجرای مصوبات پیشین انجمن ارائه کرد.

وی با بیان این‌ که مشارکت شهروندان شهر حمیدیا در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی رشد چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است، بیان کرد: شهرستان یزد در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش کارکنان و کتابداران خود و همراهی دستگاه‌های مشارکت‌کننده، موفق شد در بین سه شهرستان برتر استان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی قرار بگیرد.

رفیعی همچنین در پایان سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم، از برگزاری شب شعر آیینی «عطش عشق» در شهر حمیدیا با همکاری شورای شهر و شهرداری این شهر خبر داد.

در ادامه، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا نیز نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های این شهر مطرح کردند و در نهایت این جلسه با چند مصوبه به کار خود پایان داد.

مشارکت شهرداری و شورای شهر حمیدیا در برگزاری شب شعر «عطش عشق»، پیگیری تأمین بودجه برای احداث کتابخانه در پارک عسکریه منطقه نجف‌آباد از محل اعتبارات ملی و استانی توسط شورای شهر حمیدیا و تقدیر از برگزیدگان هشتمین جشنواره رضوی کتابخوانی در شهر حمیدیا توسط شهرداری، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 10 =