دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس خبر داد؛

افتتاح کتابخانه عمومی روستای جلیان فسا

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا از افتتاح کتابخانه عمومی روستای جلیان، کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان و بازسازی کتابخانه شهید جاویدی شهر فسا در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا روز یکشنبه ۱۸ شهریورماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ سلیمان کرمی، فرماندار فسا و دیگر اعضای انجمن، به منظور بررسی پروژه های کتابخانه ای این شهرستان برگزار شد.

روح الله منوچهری در این دیدار با اشاره به وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان فسا، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی شهرستان فسا در مقایسه با سال گذشته، رشد مطلوبی در زمینه امانت، عضویت و فضا داشتند و این نتیجه مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی و اجرای آن ها است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت منظم سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی در شهرستان، برگزاری جلسات گوناگون با مسئولان شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در  ماه های اخیر جلسات گوناگونی با فرماندار، نماینده مجلس، شهردار و رئیس شورای شهر فسا برگزار شده است که مهم ترین نتیجه آن توجه بیشتر به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی به طور منظم توسط شهرداری های فسا و همچنین انجام پروژه های عمرانی در این شهرستان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این نشست با تأکید بر نیاز شهرستان فسا به افزایش سرانه زیربنایی کتابخانه های عمومی، از  افتتاح  و بهره برداری کتابخانه عمومی روستای جلیان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بهره برداری از کتابخانه عمومی جلیان، کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان که یکی از شهرهای فاقد کتابخانه در استان است و بازسازی کتابخانه عمومی شهید جاویدی شهر فسا در آینده نزدیک انجام می شود.  

وی در ادامه به تجهیز تمامی کتابخانه های عمومی فسا به تجهیزات مورد نیاز، وسایل گرمایشی و سرمایشی و منابع کتاب کودک اشاره کرد.

فرماندار ویژه شهرستان فسا در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان در برگزاری برنامه های فرهنگی تأثیرگذار در افزایش عضو و ترغیب افراد، بر ادامه این فعالیت ها تأکید کرد و گفت: ضروری است انجام برنامه های ترویجی کتابخوانی ادامه داشته باشد تا شاهد ترقی و رشد کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان باشیم.

سلیمان کرمی همچنین از همکاری شهرداری فسا در پرداخت نیم درصد قدردانی کرد و افزود: شهرداری ها به عنوان یکی از متولیان ترویج فرهنگ در جوامع مختلف، نقش انکار ناپذیری در زمینه تقویت کتابخانه ها و رسیدن جامعه به اهداف متعالی و ارزشمند دارند.

وی افزود: شهرستان فسا پیشینه ای درخشان در حوزه فرهنگ و تربیت بزرگان دارد؛ این مسئله موجب شده، مردم این شهرستان در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه ها مشارکت گسترده ای داشته باشند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا خاطرنشان کرد: فعالیت در حوزه کتاب و کتاب خوانی، نباید محدود و کمرنگ شود. هر چقدر در این حوزه بیشتر کار شود، قطعاً جامعه ای پویاتر، سالم تر و آگاه تر خواهیم داشت. سرانه پایین مطالعه در جامعه ای که از فرهنگی غنی و تاریخی باشکوه برخوردار است، توجیه پذیر نیست. باید فرهنگ مطالعه از کودکی در خانواده ها نهادینه شود.

کرمی در پایان بر لزوم تشکیل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به صورت منظم تأکید کرد و گفت: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، هر دو ماه با حضور تمامی اعضا و مسئولان تشکیل خواهد شد و حضور مسئولان در جلسات می تواند به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کند.

گفتنی است، در پایان جلسه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی و فرماندار فسا از استند «کتاب های خواندنی» به منظور نصب در ادارات دولتی و مکان های عمومی رونمایی شد. روح الله منوچهری همچنین در ادامه از کتابخانه های عمومی «شهید جاویدی» و «دکتر احمد بهشتی» شهر فسا، «امام جعفر صادق(ع)» زاهدشهر، «بقیه الله» میانشهر و «غدیر» ششده بازدید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 2 =