یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴

با حضور مسئولان استانی؛

اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سیستان و بلوچستان برگزار شد

اختتامیههشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سیستان و بلوچستان از افزایش ۴۳ درصدی میزان مشارکت مردم این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان در سیستان و بلوچستان با حضور اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه ها و مشارکتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این مراسم اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از سال ۹۵ و در ششمین دوره آن به نهادکتابخانه های عمومی واگذار شد که در آن دوره ۲۳۸ هزار نفر مشارکت داشتند؛ در حالی که در پنجمین جشنواره کتابخوانی رضوی تنها ۱۰هزار نفر شرکت کردند. در سال ۹۶ این رقم به ۴۶۸ هزار نفر افزایش یافت و در سال جاری نیز با تلاش کتابداران و سازمانهای مختلف میزان مشارکت با رشد ۳۲ درصدی، به بیش از ۸۵۸ هزار نفر رسید.

گودرزی با اشاره به مشارکت ۱۳هزار نفر از مردم سیستان و بلوچستان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: میانگین مشارکت مردم استان از میانگین کشوری بالاتر بوده و نسبت به سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور کتابخانه ها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به تجهیز ۹۸ درصد از کتابخانه های عمومی کشور به بخش کودک گفت: برای رشد کتابخوانی، باید به کودکان و نوجوانان توجه ویژه داشته باشیم. کتابخانه، نهادی آموزشی و پژوهشی است؛ باید به سمتی برویم که کتابخانه مکانی برای مهارت افزایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این نشست با اشاره به استقبال مردم استان از هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: مردم استان چه شیعه و چه سنی ارادت ویژه ای به اهل بیت (ع) دارند. کتاب یکی از ابزار مهم شناخت ائمه (ع) است و نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی چندسال گذشته با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گام موثری در معرفی فضایل اهل بیت به ویژه امام رضا (ع) داشته است.

وی با اشاره به مشارکت ۱۳هزار نفری مردم استان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با شرکت ۸۵۰۰ نفر در بخش مکتوب جشنواره، میزان مشارکت در این بخش نسبت به سال گذشته ۷ برابر رشد داشته است. در بخش الکترونیک نیز با حضور ۴۸۰۰ شرکت کننده، میزان مشارکت ۳ برابر رشد داشت.

گفتنی است، در این مراسم بیش از ۵۰ نفر از منتخبین و افراد شایسته تقدیر معرفی و از مدیران فعال در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان سیستان و بلوچستان تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 8 =