شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸

پرچم انقلاب اسلامی در دست جوانان نسل سوم؛

متن کامل سخنرانی دبیرکل نهاد در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

دبيركل

به نام آنکه جان را روشنی داد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دوم خرداد ۱۳۹۷ با مسئولان نظام در تبیین شرایط روز کشور ، منطقه  و جهان به دشمنی‏های دیرینه استکبار جهانی از پیروزی انقلاب به بعد و از جمله به استفاده از هنر و تبلیغات در جنگ فرهنگی علیه انقلاب اسلامی اشاره کردند و سپس تصریح کردندکه در همة این قضایا  دشمن شکست خورده است.

در این فرصت کوتاه به تشریح این بیانات و منطق آن می‏پردازم

تهاجم فرهنگی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی را در یک تقسیم بندی می‏توان به دو مرحله یا دو سطح تقسیم کرد.

اول مخالفت با اصل انقلاب اسلامی که از روز پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و همچنان ادامه دارد . محورهای اصلی تهاجم دشمن در این سطح تضعیف نظام جمهوری اسلامی ،  اثبات ناکارآمد بودن نظام و ناموفق بودن انقلاب خصوصاً برای مستضعفین و آزادی خواهان جهان و در نهایت شکست جمهوری اسلامی و نتیجتاً ناموفق ماندن انقلاب اسلامی در جهان بوده است.

انواع تحریم ها ، ‌فشارهای بین‏المللی ، جنگ تحمیلی ، حمایت از تروریست های منافق و دیگر گروهکهای ضد انقلاب ، ناآرام ساختن مناطق مرزی ،‌ تحریک اقوام مختلف ملت ایران را می توان از مهمترین ابعاد فعالیتهای دشمن در این سطح از دشمنی ها برشمرد.

با عنایات حضرت حق و همت مردم غیور ایران، تلاش استکبار جهانی در تمامی این جبهه ها به شکست منجر شد. هر چند خسارات و تلفات و ضررهای زیادی به کشور عزیز ایران وارد شد اما سرانجام این ملت ایران بود که از این عرصه ها پیروز خارج شد.

 اما سطح دوم یا نوع دوم دشمنی ها پس از پایان جنگ تحمیلی آغاز شد. دشمن براساس محاسبات ظاهری و معمول به این نتیجه رسیده بود که با رحلت حضرت امام اولاً وحدت و انسجام داخلی از میان می رود . ثانیاً‌ تغییرات گسترده در سطح مدیران و مسئولان نظام موجب از هم گسیختگی امور می شود و از همه مهمتر و قابل توجه تر اینکه کم کم نسلی در ایران متولد می شود و رشد می یابد که نه دوران ستم شاهی را دیده نه حضور حضرت امام را درک کرده نه از دفاع مقدس خاطره ای دارد ،  و در یک کلام ، نسلی است به کلی بیگانه با اسلام و انقلاب و حتی ایران.

پس باید این نسل هدف گرفته شود . بنابراین تهاجم فرهنگی ،‌  ناتوی فرهنگی ، شبیخون فرهنگی با وسعت و شدت بسیاری آغاز شد. رشد قارچ گونه ماهواره های فارسی زبان ، گسترش و تعدد رسانه های صوتی و تصویری ، و بعدها استفاده از فضای مجازی و شبکه های مجازی همه و همه در خدمت این جنگ گسترده که دامنة آن تا خانه ها و مدارس و دانشگاه ها کشیده شده و از نظر ابزاری در سالهای اخیر تا گوشی همراه و در جیب و دست هر جوان ایرانی کشیده شده بود قرار گرفت.

سال های سال این دشمنی و حملات بی وقفة جبهة استکبار جهانی هر روز بیشتر و گسترده تر از روز قبل ادامه یافت . اما برخلاف تصور دشمن نتیجة این نبرد سهمگین به شکل دیگری پدیدار شد و  سال به سال بر حضور نسل جوان در عرصه های مختلف سیاسی اجتماعی فرهنگی افزوده شد.

راهیان نور ، اعتکاف های ماه رجب ، شبهای قدر رمضان ، مراسم عزاداری محرم ، راهپیمایی های بیست و دوم بهمن ، اردوهای جهادی ،‌و دهها صحنه دیگر حاکی از حضور و فعالیت هزاران جوانی بود که هدف اصلی استکبار جهانی برای نقی و قلع و قمع انقلاب اسلامی در دهة چهارم بودند اما اینک صحنه واقعیت دیگری را نشان می داد . اما مهمتر از همة این حضورها ،‌حضور جوانان نسل سوم به بعد این انقلاب  در صحنة دفاع از حرم بود ، که این بار حضور هر رزمنده و مدافعی، جانبازی و جانفشانی طلب می کرد.

 این بار نیز جوانان نسل سومی به میدان آمدند جوانانی که نه دوران مبارزات انقلاب اسلامی را دیده بودند نه حضرت امام را ، نه روزهای دفاع مقدس را، جوانانی که در زیر آتش سنگین سلاح های فرهنگی دشمن بزرگ شده بودند ، جوانانی که حتی خستگی و ورشکستگی معدودی از اصحاب انقلاب و نسل اول را هم شاهد بودند ،‌ جوانانی که در عنفوان جوانی و در نهایت نشاط و شور جوانی ،‌مجرد یا متأهل ، با فرزندانی در بطن همسرانشان یا فرزندانی شیرخواره تمامی جوانی و زندگی و آیندة خود را یکجا در دفاع از حرم بر دست گرفتند.

به این نمونه ها توجه کنید:

شهید مدافع حرم              سجاد زبرجدی           متولد ۱۳۷۰ تهران

 شهید مدافع حرم            جلیل تختی نژاد         متولد ۱۳۷۲ هرمزگان

شهید مدافع حرم              محسن حججی       متولد ۱۳۷۰ اصفهان

شهید مدافع حرم            عباس دانشگر                              متولد ۱۳۷۲ سمنان

شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی محسن قوطاسلو  متولد ۱۳۶۹ تهران

شهید مدافع حرم            ابراهیم عالمی                               متولد ۱۳۷۱ خراسان رضوی

شهید مدافع حرم          بابک نوری                                     متولد ۱۳۷۲ گیلان

شهید مدافع حرم        حمید سیاهکالی مرادی                     متولد ۱۳۷۲ قزوین

اینها فقط نام هشت تن از صدها جوان نسل سوم است که امروز پرچم انقلاب اسلامی را بردوش گرفته و عملاً  بقا و دوام و استمرار انقلاب اسلامی و ثبات و تقویت نظام جمهوری اسلامی را به رخ تمامی جهانیان و تاریخ جهان می کشد.

البته شک نیست که هر جنگی خسارت دارد ، تلفات دارد ، اما مهم  نتیجة نبرد است.

جنگ فرهنگی نیز همچون جنگ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی همچنان ادامه دارد. اما به لطف و عنایت الهی و همت پاک جوانان این کشور و جوانان کشورهای اسلامی،  آن که برتمامی این دشمنی ‏ها پیروز می شود  انقلاب اسلامی خواهد بود . ان شاءالله

و من الله التوفیق

علیرضا مختارپور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =