یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد؛

مراسم تکریم روز خانواده در کتابخانه شهید مطهری(ره) بندرعباس

ss

مراسم تکریم روز خانواده و اهدای جوایز مسابقه نقاشی دهه ولایت با حضور مدیر کل کتابخانه های استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان هرمزگان، مراسم تکریم روز خانواده و اهدای جوایز مسابقه نقاشی دهه ولایت با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد علی عبادی، مدیر پایگاه فرهنگی اجتماعی مساجد محله ششصد دستگاه و اعضای فعال کتابخانه در کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) شهرستان بندرعباس برگزار شد. در این مراسم از ۵ نقاشی برتر با اهدای کارت هدیه و از ۷۰ شرکت کننده با اهدای جوایز فرهنگی تقدیر شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در این مراسم به نقش مهم و تأثیرگذار خانواده‌ها در پیشرفت جامعه تأکید کرد و ادامه داد: پیشرفت های اجتماعی و اخلاقی یک فرد، در گرو زندگی خانوادگی او است و موفقیت خانواده به عنوان  یک نهاد مقدس، موفقیت جامعه را تضمین می کند.

وی ادامه داد: بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی ناشی از ناآگاهی مردم است و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سمینارها می‌تواند آگاهی را وارد خانواده‌ها کند و معضلات جامعه را کاهش دهد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری بیان کرد: مسجد در جهان اسلام نمازخانه نیست، بلکه یک فضای ابتکاری اسلامی است که فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... در آن انجام می‌شود. مساجد بزرگ دارای کتابخانه‌های بزرگی هستند و بسیاری از مسائل بزرگ در این مساجد حل می‌شود.

وی کتابخانه را بخشی جدانشدنی از مسجد دانست و افزود: باید بین کتابخانه‌ها و مساجد تعامل سازنده‌ای وجود داشته باشد تا از این طریق نوجوانان و جوانان به کتابخانه و مسجد جذب شوند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی عبادی، مدیر پایگاه فرهنگی اجتماعی مساجد محله ششصد دستگاه بندرعباس با اشاره به ظرفیت مساجد برای حل بسیاری از مشکلات مردم، بیان کرد: وجود ارتباط و تعامل بین کتابخانه‌ها و مساجد می‌تواند بخش زیادی از مشکلات مردم را حل کند. این مجموعه تمام همت خود را برای انجام برنامه های فرهنگی مشترک با همکاری کتابخانه ها به کار می گیرد تا زمینه ساز پیشرفت فرهنگی استان فراهم شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 7 =