یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶

باحضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان؛

سه کتابخانه روستایی در گلستان افتتاح شد

افتتاحیه سه کتابخانه روستایی درگلستان

همزمان با هفته دولت و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان، سه کتابخانه روستایی در استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، همزمان با هفته دولت و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و  دسترسی اقشار روستایی به کتابخانه های عمومی، سه کتابخانه روستایی در استان به بهره برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان در این خصوص گفت: کتابخانه های سیجوال و پنج پیکر در شهرستان بندرترکمن و کتابخانه کرد آباد در شهرستان علی آباد، روز  سه‌شنبه ۶ شهریور ماه افتتاح شد.

قوانلو در ادامه افزود: وجود خیرین در حوزه کتاب خوانی امکان ایجاد مراکز فرهنگی در مناطق روستایی و محروم را فراهم می کند. مقوله خیرین کتابخانه ساز باید بیش از پیش مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد.

اسماعیل زنگانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان علی آباد در خصوص افتتاح کتابخانه روستایی درکرد آباد شهرستان علی آباد کتول گفت: ساختمان این کتابخانه به مساحت ۱۰۸مترمربع توسط  دهیاری روستای کرد آباد اهدا شد. این کتابخانه به نام «شهدای کرد آباد» مزین شده است.

حلیمه توماج، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر ترکمن نیز در خصوص کتابخانه های افتتاح شده در این شهرستان گفت: کتابخانه روستایی سیجوال با مساحت ۱۰۰مترمربع توسط خیر، توی بی بی ایری اهدا شده و با نام کتابخانه شهید عبدالقیوم قاضیلار به فعالیت می پردازد.

وی ادامه داد: کتابخانه روستایی پنج پیکر نیز با مساحت ۷۵ مترمربع توسط دهیاری روستا اهدا شده و تحت عنوان دولت محمد بال قزل به فعالیت می پردازد.

گفتنی است، استان گلستان دارای ۸۰ باب کتابخانه روستایی، شهری و مشارکتی است؛ با افتتاح این سه کتابخانه روستایی تعداد کتابخانه های عمومی به ۸۳ باب می رسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 13 =