شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان:

جلسه ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر برگزار شد

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان

جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در سالن اجتماعات خانه جوان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان با حضور سرهنگ علی حسین پازدار، معاون آماد و پشتیبانی سپاه و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، جمعی از کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها برگزار شد.

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان در این جلسه به تشریح نقش سازنده امر به‌ معروف و نهی از منکر و تاثیر آن در اصلاح وضعیت جامعه پرداخت و بر لزوم فعالیت تشکیلاتی منظم جهت هماهنگی هر چه بیشتر در پیشبرد فعالیت های این حوزه مهم دینی و فرهنگی تاکید کرد.

طهماسبی، آشنایی با مراتب و قواعد امر به‌ معروف را از مهم‌ترین ویژگی‌های آمران به معروف در جامعه دانست و اظهار داشت: اگر بخواهیم در راه اصلاح جامعه گام برداریم، باید در مرتبه نخست از خودمان شروع کنیم و اگر در این زمینه به کاری که انجام می دهیم، اعتقاد نداشته باشیم، اثر بخش بخش نخواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از عدالت به عنوان بهترین معروف دینی در جامعه نام برد و بیان کرد: همگی ما وظیفه داریم در هر جایگاهی که هستیم، عدالت را در حیطه کاری خودمان جاری کنیم و در انجام وظایفی که بر عهده داریم به خوبی عمل کنیم.

سرهنگ علی حسین پازدار، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان نیز در این جلسه از اهتمام کارکنان کتابخانه های عمومی استان نسبت به حوزه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر کرد و اظهار داشت: ترویج این فریضه باعث اصلاح جامعه و دوری از مفاسد و آسیب‌های اجتماعی می شود و همگی ما وظیفه داریم در کنار ادای تکلیف سازمانی، به تکلیف دینی و انقلابی خود که همان پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است عمل کنیم.

پازدار، امر به‌ معروف و نهی از منکر را یک وظیفه شرعی و واجب دینی برشمرد و اظهار داشت: وجود آیات و روایات متعددی در این خصوص، نشانگر اهمیت و جایگاه والای این فرضیه دینی در تعالیم دین اسلام است و در اهمیت این موضوع همین بس که امام حسین(ع) هدف از قیام خود را برپایی امر به معروف و نهی از منکر در میان امت اسلامی بیان کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، ترغیب مردم و مسئولین جهت اجرای این واجب دینی در جامعه با تاکید بر تذکر لسانی را عمده ترین وظیفه ستاد های امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و عنوان کرد: فعالیت در این حوزه محدود به افراد یا تشکیلات خاصی نیست و می تواند آحاد مختلف مردم جامعه را در بر بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح چگونگی شکل گیری ستاد «امر به معروف و نهی از منکر» و سلسه مراتب تشکیلاتی آن در کشور و استان پرداخت و بر لزوم آشنایی و رعایت اصول و مراتب انجام این فرضیه واجب دینی در جامعه تاکید کرد.

در ادامه جلسه، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه کردند و در پایان، راهکارهای چگونگی گسترش امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین به ارائه دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 17 =