چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

با حضور فرماندار شهرستان نظرآباد؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نظرآباد برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد در سال ۹۷ در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد در سال ۹۷، ۲شنبه ۱۵ مرداد ۹۷ با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛ محمدرضا فلاح نژاد، فرماندار شهرستان نظرآباد و دیگر اعضا، در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدا ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گزارشی از وضعیت کتابخانه ها، فعالیت های انجام شده در راستای برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و مصوبات جلسه پیشین انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه کرد.

در ادامه، فرماندار شهرستان، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل کتابخانه های استان گفت: با برنامه ریزی باید مردم را از فرهنگ مصرف گرایی جدا کرد و به سمت فرهنگ مشارکت جویی سوق داد. با داشتن فرهنگ مشارکت و مردمی مشارکت جو، دولت ها نیز ملزم به پاسخگویی خواهند شد. تحقق شعار «مردم مشارکت جو، دولت پاسخگو» باید یکی از اصلی ترین برنامه های ارگان ها و نهادهای فرهنگی باشد.

فلاح نژاد با اشاره به هفته کتاب گفت: شایسته است شهرداری و شورای شهر با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی، برای نامگذاری معابر و میدان های اصلی شهر به نام کتاب و کتابخوانی، برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد با اشاره به لزوم احداث کتابخانه تنکمان و کتابخانه عمومی امام صادق(ع) تاکید کرد: شایسته است شهرداران نظرآباد و تنکمان با پیگیری جدی و تلاش بیش از پیش، موانع موجود برای بازسازی کتابخانه امام صادق(ع) و احداث کتابخانه در تنکمان را رفع کنند.

در این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: در دین ما بر مسئله کتاب و کتابخوانی تأکید شده است و معجزه پیامبر ما نیز کتاب است. همین مسئله نشان دهنده اهمیت مسئله کتاب و کتابخوانی در فرهنگ دینی و ملی ما است. علاوه بر این توسعه و پیشرفت جامعه ما در گرو توسعه فرهنگ مطالعه است. مقام معظم رهبری نیز بر این نکته تأکید کرده اند که فرایند تکامل جامعه بشری با مطالعه کتاب تحقق پیدا می کند و وظیفه ما این است که امکانات و زیرساخت های لازم را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: اعتقاد و باورمان این است که در انتقال و حفظ ارزش های اسلامی انقلاب، به نسل های بعدی بهترین راه کتاب و کتابخوانی است. حفظ این ارزش ها تنها از طریق همکاری و همیاری تمام مسئولین و اجتناب از موازی کاری، محقق می شود. فرهنگ مطالعه، کتابخوانی و کتاب بهترین بستر برای انتقال میراث ادبی و معنوی از نسلی به نسل دیگر است.

وی با اشاره به جایگاه قرآن در فرهنگ اسلامی گفت: قرآن کتاب و معجزه آخرین رسول خداوند متعال است. به همین جهت به انس با قرآن و کتاب تاکید شده است.

در پایان داریوش یگانه، شهردار نظرآباد نیز آمادگی خود را جهت همکاری با انجمن کتابخانه ها و پرداخت ماهیانه سهم نیم درصد اعلام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =