یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان مطرح کرد؛

لزوم ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه های عمومی

انجمن قروه

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه از اولویت ها و برنامه های مهم این نهاد فرهنگی است که باید از سوی مسئولان و مردم حمایت شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قروه روز شنبه ۱۳ مرداد با حضور فرماندار و جمعی از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این جلسه اظهار داشت: تلاش ما راه اندازی کتابخانه در نقاطی است که به این مکان فرهنگی دسترسی ندارند. نبود کتابخانه عمومی در بعضی از نقاط شهری و روستایی نوعی ظلم به مردم است و مسئولان و خیرین باید از راه اندازی کتابخانه در این نقاط حمایت کنند.

عبدالملکی عنوان کرد: بر این اساس در برخی نقاط شهری و روستاها، ساختمان هایی بلا استفاده وجود دارد که از آن می توان برای راه اندازی و ایجاد کتابخانه استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان بیان کرد: همه ما تأثیر شگرف کتاب را می دانیم و بر این باور هستیم که یک کتاب می تواند سرنوشت را تغییر دهد، بنابراین نیاز است با وسعت دید، مطالبات مردم را پیگیری کنیم.

وی با تاکید بر لزوم پرداخت به موقع نیم درصد توسط شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی، گفت: شهرداری ها باید بدانند که پرداخت نیم درصد درآمد به حساب کتابخانه ها یک قانون است و در واقع هر شهرداری که دلسوز شهر متبوعش باشد خودش پیگیر و پیشقدم می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال جاری ۲۴ نشست کتابخانه ای، ۱۲ نشست مدرسه ای، ۲ نشست تخصصی شهرستانی و نیز طرح «با هم بخوانیم» برگزار شده است.

عباسی اضافه کرد: برگزاری ۱۴ نمایشگاه مناسبتی، ۶۵ نشست قصه گویی، ۷۳  نشست جمع خوانی، ۱۶ نشست نقد کتاب و ۱۳ مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه هایی بوده که در سال جاری برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =