یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵

با هدف ارتقای مهارت های کتابداران کتابخانه های استان ایلام؛

دوره آموزشی هم افزایی مهارت های قصه گویی برگزار شد

دوره آموزشی هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی

دوره آموزشی هم افزایی های مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، دوره آموزشی هم افزایی مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی ایلام در روزهای نهم و دهم مرداد ماه ۱۳۹۷ با حضور ۵۰ تن از کتابداران در باشگاه آموزشی-رفاهی فرهنگیان شهر ایلام برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در افتتاحیه این گارگاه آموزشی بیان کرد: یکی از برنامه های مهم و راهبردی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سالیان اخیر توجه ویژه به بخش کودک و نوجوان و تأمین نیازهای مطالعاتی این قشر بوده است و در راستای تحقق این اهداف اقدامات وسیعی انجام شده که امروزه شاهد ثمره ارزشمند آن در کتابخانه های عمومی هستیم.

جلیلیان افزود: کتابداران بخش کودک رسالت سنگینی در توسعه کتاب و کتابخوانی بر عهده دارند و وظیفه آنها تربیت نسلی کتابخوان و فرهنگ دوست است؛ بنابراین کار آنها از ظرافت و حساسیت بالایی برخودار است؛ آنها باید به‌سان معلمی دلسوز و آگاه مسئولیت خود را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی چند سال گذشته تلاش کردیم در تمام کتابخانه های سطح استان، بخش کودک ایجاد و علاوه بر تجهیز منابع و کتب، لوازم مورد نیاز کودکان را نیز مانند اسباب بازی و وسایل سرگرمی فراهم کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین اضافه کرد: دوره هم افزایی مهارت های قصه گویی از دوره های آموزشی بسیار مهمی است که مجموعه نهاد کتابخانه ها و ادارات کل استانها موفق به برگزاری آن شده اند و ما هم به تبع سیاست های نهاد تلاش کردیم زمینه لازم برای اجرای آن را فراهم کنیم. امید است همکاران محترم از آموزه های ارائه شده در این دوره نهایت استفاده را ببرند.

گفتنی است در این دوره دو روزه با تدریس شاهدخت موسی زاده، مفاهیم، مبانی، اصول و مهارت های قصه گویی تشریح شد و کتابداران به انجام تمرین هایی عملی در این زمینه پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =