سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با نماینده ولی فقیه در استان

ديدار با نماينده ولي فقيه در لرستان - کراپ‌شده

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با آیت الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.  

در این دیدار آیت الله میرعمادی از کتابخانه ها به عنوان میراث فرهنگی و گنجینه بزرگ تمدن اسلامی نام برد و اظهار داشت: کتابخانه و موزه به عنوان دو نماد اصلی جامعه بشری تاثیر عمده ای در شناخت فرهنگ و تمدن یک ملت دارند.

آیت الله میر عمادی به پایین بودن سرانه کتابخوانی و کمبود فضای مطالعه در استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه وضعیت استان در این شاخصه ها مطلوب نیست و باید برای آن چاره ای اندیشید.

وی بهبود وضعیت مطالعه در استان را در گرو عزمی همگانی دانست و بر انعقاد تفاهم نامه های همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سایر سازمان ها در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد.

وی لزوم به کارگیری نیروهایی متخصص و متعهد در کتابخانه ها را نیز یادآور شد و تصریح کرد: کتابدار باید کتاب را بشناسد و از منابع کتابخانه ای شناخت و اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند مراجعین به کتابخانه ها را در استفاده از کتاب مورد نظر به خوبی راهنمایی کند.

 احیای انجمن خیرین،  وقف و نذر کتاب، استفاده از ابزار و تکنولوژی جدید در گسترش فرهنگ مطالعه و راه اندازی کتابخانه های سیار از دیگر مواردی بود که نماینده ولی فقیه در استان بر آن تاکید کرد.

طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان در شاخصه های مختلف ارائه کرد و اظهار داشت: برآنیم تا با پی گیری های صورت گرفته در دوره مدیریت جدید، وضعیت کتابخانه های غیرفعال و پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای در استان را به سرانجام برسانیم.

وی پی گیری جهت تسریع در روند ساخت کتابخانه مرکزی خرم آباد، رفع مشکل مالکیت کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت و پی گیری مشکل عمرانی کتابخانه هایی که به علت عدم استحکام بنا تعطیل شده اند را از مهمترین فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی برشمرد.

طهماسبی همچنین بر لزوم همکاری سایر ادارات و دستگاه های اجرایی استان با اداره کل کتابخانه های عمومی، به منظور رفع مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، تریبون نماز جمعه را ظرفیتی عظیم در تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه دانست و خواستار  استفاده ائمه جمعه از ظرفیت موجود برای گسترش فرهنگ مطالعه در استان شد.