یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان:

نقش کتابخانه های عمومی در توسعه فرهنگی جامعه بی بدیل است

شورای اداری استان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان با بیان اینکه کتاب از مهم ترین ارکان فرهنگی است، گفت: نقش کتابخانه ها در توسعه فرهنگی کشور بی بدیل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان روز دوشنبه ۸ مردادماه با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های تابعه برگزار شد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این نشست اظهار داشت: وظیفه ما خدمت رسانی به مردم و ارتقای سرانه مطالعه است و نیل به این هدف با تلاش و احساس مسئولیت میسر می شود.

وی ادامه داد: در این راستا مسئولان کتابخانه های عمومی باید تعاملات مثبت و سازنده ای با سایر ادارات، ارگان ها و همچنین فعالان فرهنگی داشته باشند.

عبدالملکی با بیان اینکه وظیفه متولیان کتاب و کتاب خوانی ارتقای سرانه مطالعه و توسعه فرهنگی کشور است، افزود: باید از تمامی ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف کتابخانه های عمومی استفاده شود.

مدیرکل اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در ادامه از کتاب به عنوان مهم ترین عنصر فرهنگی نام برد و گفت: کتابداران به منظور اثرگذاری بر مخاطبان و انجام مسئولیت ها به نحو احسن، باید خود اهل مطالعه باشند.

وی بر نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد و گفت: کتابداران به عنوان مشاوران مردم می توانند در ارتقای شاخص های مطالعه و در نتیجه توسعه فرهنگی کشور نقش داشته باشند.

وی از کمبود زیربنا به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات کتابخانه ها در کردستان نام برد و عنوان کرد: در حال حاضر شاخص زیربنای کتابخانه های عمومی کردستان ۱/۳ متر مربع به ازای هر یکصد نفر از جمعیت است که با میانگین کشوری (۴ متر مربع ) فاصله زیادی وجود دارد.

مدیرکل اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در پایان اضافه کرد: امید است با همکاری مسئولان، پروژه های متوقف شده و نیمه کاره این نهاد فرهنگی فعال شوند تا بتوانیم شاهد افزایش فضای کتابخانه ای در استان باشیم.

در ادامه این نشست روسای کتابخانه های عمومی شهرستان های استان کردستان گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان متبوع خود ارائه دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 3 =