سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹

در شهرستان تویسرکان صورت گرفت؛

شرکت خانوادگی عشایر منطقه قلقلرود در جشنواره کتابخوانی رضوی

کتابخوانی رضوی عشایر

به همت کتابداران شهرستان تویسرکان خانواده‌های عشایر منطقه قلقلرود در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با همکاری محمد سلیمانی، مسئول کتابخانه عمومی موعود و فائزه آقامولائی، مسئول کتابخانه عمومی فرسفج و نیز حمایت‌های اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان، امکان شرکت خانواده‌های عشایر منطقه قلقلرود در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فراهم شد.

مسئول کتابخانه عمومی موعود با اعلام این خبر گفت: کتابداری، کاری انسانی و فرهنگی است. کتابدار می‌تواند مرجعی برای راهنمایی مراجعه کنندگان به کتاب خوب باشد. بر این اساس سعی کردیم با حضور در مناطق عشایر نشین، خدمات کتابخانه‌ای را در سطح گسترده‌تری ارائه دهیم.

 محمد سلیمانی، بیان داشت: عشایر از جمله اقشاری هستند که به علت عدم دسترسی به کتابخانه‌های عمومی استفاده از خدمات این مراکز برایشان میسر نیست. بنابراین از طریق هماهنگی با مسئولین و کارشناسان استانی و شهرستان، با حضور در جمع ایشان، ضمن معرفی کتاب‌ها، نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تشریح شد.

وی گفت: در مرحله اول اجرای این طرح در جمع عشایر منطقه روستاهای مرادآباد، باقرآباد، گاوکران و لامیان کتاب‌های جشنواره برای کودکان جمع‌خوانی و برخی از قصه‌های کتاب «مژده گل» به صورت خلاصه برای کودکان بیان شد.

 فائزه آقامولائی، مسئول کتابخانه عمومی فرسفج، گفت: در مرحله دوم با حضور در جمع عشایر منطقه قلقلرود، نحوه حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی و استفاده از خدمات کتابخانه برای آن‌ها نیز توضیح داده شد.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه عشایر بدلیل دور بودن از شهر اطلاعاتی از فعالیت‌های کتابخانه ندارند، در ابتدا خدمات کتابخانه عمومی و سپس نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و کتب مربوط به هر رده سنی تشریح شد.

آقامولائی، تصریح کرد: در حین اجرای مسابقه نقاشی در جمع کودکان، تعدادی از والدین نیز با ابراز تمایل به دریافت کتب و پرسشنامه مسابقه در این جشنواره شرکت کردند. در مرحله پایانی نیز با حضور رئیس اداره شهرستان در بین عشایر و اجرای مسابقات با اهدای جوایزی از شرکت کننده‌ها تقدیر به عمل آمد.