شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸

به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ انجام شد؛

فعالیت های فرهنگی با محوریت منابع جشنواره رضوی در دامنه‌های الوند کوه

کتابخوانی رضوی عشایر

به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ فعالیت های فرهنگی با محوریت منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مناطق عشایر نشین دامنه‌های الوند کوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، الهام نظری منظور، مسئول کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ همدان، از اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف ترویج هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ایجاد رغبت به مطالعه در جمع عشایر استان همدان خبر داد.

وی با اشاره به هدف برگزاری این برنامه مبنی بر ترویج سیره معصومین(ع) و فرهنگ کتابخوانی در میان مردم گفت: یکی از اهداف بزرگ کتابخانه‌های عمومی، ترویج فرهنگ مطالعه مفید در بین اقشار جامعه است. شناساندن الگوها و اسوه‌های تاریخی-فرهنگی به مردم، از موثرترین راهکارها در اعتلای فرهنگ جامعه است.

وی افزود: اسوه بزرگ اخلاق و رأفت در کشورمان حضرت امام رضا(علیه السلام) است که در این جشنواره سعی شده با بهره‌گیری از محمل کتاب به موضوع ترویج سیره ائمه معصومین(علیهم السلام) و به طور خاص فرهنگ رضوی پرداخته شود.

نظری منظور در ادامه بیان کرد: در راستای تسهیل مشارکت همه اقشار مردمی در جشنواره، به همراه سعید محبیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان؛ محمد زارعی، کارشناس امور فرهنگی اداره‌کل و سیده لادن هادئی، مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان همدان در حرکتی نمادین با حضور در مناطق عشایر نشین ایل‌های ترکاشوند و یارمطاقلو همدان به اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف تبیین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج کتابخوانی، در دو مرحله پرداختیم.

نظری‌منظور در ادامه افزود: برگزاری مسابقه نقاشی رضوی، معرفی و جمع‌خوانی منابع جشنواره رضوی، قصه‌گویی از کتاب «مژده گل»، شعرخوانی از کتاب «مهمان خراسان» و دعوت از کودکان برای شرکت در پویش کتابخوان مجازی بخشی از این برنامه‌ها بود.

مسئول کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های اجرا شده ویژه گروه سنی نوجوان و بزرگسال معرفی کتب منتخب و تشویق افراد به شرکت در بخش مکتوب مسابقه بود که با استقبال بی‌نظیر خانواده‌های سختکوش عشایر روبرو شد.