سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

مسئول کتابخانه عمومی ۹ دی برزول مطرح کرد؛

استقبال گرم عشایر نهاوندی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

جشنواره کتابخوانی رضوی همدان

مسئول کتابخانه عمومی ۹ دی برزول از حضور عشایر نهاوندی در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد؛ عشایری که تا کنون تجربه حضور در کتابخانه‌ عمومی را نداشتند.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، یاسر کیانی، مسئول کتابخانه عمومی ۹ دی برزول شهرستان نهاوند از برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جمع ایلات عشایری خبر داد.

 وی با اشاره به «حضور پرشور و گسترده اقشار مردمی و گروه‌های مختلف سنی در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی»، اظهار داشت: از دلایل مهم موفقیت این جشنواره، ارادت همه مردم ایران نسبت به نام امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) است.

مسئول کتابخانه عمومی ۹ دی افزود: عشایر از جمله اقشاری هستند که به علت نبود سهولت دسترسی به کتابخانه‌های عمومی استفاده از خدمات کتابخانه‌ها برایشان میسر نمی‌شود بنابراین ضمن هماهنگی با مسئولین و کارشناسان استانی و شهرستان، با حضور مسئول کتابخانه در جمع آن‌ها، کتاب‌ها و نحوه برگزاری جشنواره تشریح شد.

 کیانی تصریح کرد: در مرحله اول اجرای این طرح با حضور در جمع عشایر منطقه روستای عنبر قنبر، زمینه حضور اهالی مخصوصا کودکان در جشنواره فراهم شد و در مرحله دوم با حضور مسئول کتابخانه در جمع عشایر منطقه شهر برزول، نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و استفاده از خدمات کتابخانه برای آن ها نیز توضیح داده شد.

وی خاطرنشان کرد: در مدت زمان کوتاهی که برای معرفی جشنواره در چادر عشایر حضور داشتیم، کودکان با شور و شوق خاصی به همراه والدین خود در چادر محل استقرار ما حاضر شدند.

مسئول کتابخانه عمومی ۹ دی گفت: با توجه به اینکه در جمع عشایر حاضر در جلسه نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز تجربه حضور در کتابخانه عمومی را نداشتند، در ابتدا خدمات کتابخانه عمومی و سپس نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و کتب مربوط به هر رده سنی برای آن ها توضیح داده شد.

کیانی اظهار داشت: در حین اجرای مسابقه نقاشی در جمع کودکان، تعدادی از والدین نیز با ابراز تمایل به دریافت کتب و پاسخنامه مسابقه در این جشنواره شرکت کردند.

 وی ادامه داد: با حضور در جمع عشایر منطقه دیگری از شهر برزول، نحوه حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی و استفاده از خدمات کتابخانه برای آن‌ها نیز توضیح داده شد.  با وجود اینکه عشایر این منطقه به تازگی جابجا شده بودند و هنوز چادرهای آن‌ها به صورت کامل استقرار نیافته بود اما با استقبال بسیار گرمی به خصوص از سوی کودکان مواجه شدیم که ما را تشویق به حضور بیشتر در جمع این هموطنان سختکوش و دوست داشتنی کرد.

یاسر کیانی، عنوان کرد: در پایان این برنامه‌ها سعی کردیم با اهدای جوایزی به شرکت کنندگان در برنامه، ضمن تقدیر از تلاش آنها، خاطره خوشی را از کتابخوانی و جشنواره رضوی در خاطر خانواده‌های دوست داشتنی عشایر رقم بزنیم.