سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱

 مسئول کتابخانه شهید مفتح تأکید کرد؛

وظیفه سنگینی که در ترویج سیره اهل بیت(ع) بر دوش کتابداران است

جشنواره

مسئول کتابخانه شهید مفتح هفشجان بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی را با عشق به امام مهربانی و با تمام توان در این شهر برگزار می کنیم.   

جواد بهمینه، مسئول کتابخانه شهید مفتح هفشجان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان چهار محال و بختیاری، از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از بهترین و شیرین ترین کارهای فرهنگی کتابخانه نام برد، که زمینه ساز ایجاد لذت کتابخوانی با رایحه خوش معنویت در افراد می شود.

بهمینه گفت: با توجه به اینکه قرآن به عنوان کتاب و معجزه پیامبر ختمی مرتبت بوده و به خواندن و قلم تاکید کرده است، این وظیفه ما کتابداران را به عنوان مروجان خواندن سنگین می کند. به ویژه در جشنواره کتابخوانی که ریشه در شناخت ائمه اطهار(ع) بالاخص وجود پر برکت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) دارد.


مسئول تنها کتابخانه شهر هفشجان اظهار داشت: برای انجام شایسته این مسئولیت شیرین سعی کردیم از ظرفیت اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهر، شورای فرهنگ عمومی، کلاس معارف مدیران ادارات و ... استفاده کنیم تا به عنوان خادمان افتخاری ساحت مقدس امام مهربانمان در شهرهفشجان باشیم.


وی افزود: طی این سه سال، برگزاری جشنواره برایم سراسر شیرینی بود و جشنواره امسال دلنشین تر از سال های گذشته است؛ چراکه حضور در مراکز مددجویی جهت تشریح جشنواره برایم خاطره ای به یاد ماندنی شد.


بهمینه از خاطره اش این چنین گفت: چندین بار برای ترویج کتابخوانی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی به مراکز مددجویی می رفتم، مددجویان به کتابخوانی علاقه نشان می دادند اما بی حوصله بودند؛ آن روز به همراه کتاب های جشنواره و فرم های مسابقه خودم را به یکی از مراکز مددجویی رساندم و ضمن معرفی جشنواره قسمتی از کتاب «مسافر هشتم» را برایشان خواندم، وقتی نگاهم را از مطالب کتاب برداشتم شاهد اشک مددجویانی بودم که تنها آرزویشان را زیارت حضرت رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) عنوان می کردند و می خواستند با شرکت در جشنواره عشق و ارادت خود را نشان دهند؛ همانجا بود که دست طلب به درگاه احدیت و امام مهربانش دراز کردم تا در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره یاری مان دهند به امید اینکه این عزیزان حاجت روا شوند .