پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶

به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان انجام گرفت؛

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی تبریز

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی تبریز

کتابخانه عمومی علامه طباطبایی تبریز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، پذیرای جمعی از اعضا و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، مراسم بزرگداشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی تبریز با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان این کتابخانه برگزار شد.

قصه گویی، نمایش عروسکی، برگزاری نمایشگاه موضوعی کتاب، مسابقه نقاشی و آموزش کاردستی از جمله برنامه های فرهنگی اجرا شده در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی تبریز به مناسبت ۱۸ تیرماه، سال روز درگذشت مهدی آذریزدی به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان بود.

گفتنی است زنده‌یاد آذریزدی که او را پرتیراژ ترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، در مجموع، بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است که کتاب های «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی (برای بچه‌ها)»، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و «تصحیح مثنوی مولوی (برای بزرگسالان)» از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است.

مراسم بزرگداشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان با هدف نهادینه کردن ارزشهای اخلاقی در بین قشر کودک و نوجوان با ابزار کتاب و کتابخوانی در کتابخانه علامه طباطبایی تبریز برگزار شد.