سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹

محمدرضا حدادپور جهرمی:

جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج ارزش ها با زبان هنر است

محمدرضا حدادپور جهرمی

خالق کتاب برگزیده «حیفا»، جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدام ارزشمندی در زمینه انتقال مفاهیم ارزشی دانست و گفت: با کمال افتخار این جشنواره را در کانال های مجازی خود که بیش از یکصد هزار مخاطب علاقه مند دارد، ترویج خواهم کرد.

محمدرضا حدادپور جهرمی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری، ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی اشاره کرده اند که «با زبان هنر می توان هم مفاهیم انقلابی و ارزشی را راحت تر جا انداخت و هم مفاهیم ضدانقلابی را؛ چرا زبان هنر در دست عناصر انقلابی نباشد».

او افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی، بُعد همین مسئله را پیدا کرده است؛ یعنی القا کردن مفاهیم ارزشی و دینی با زبان هنر به نسل های بعد از انقلاب و این مهم ترین اهمیت این جشنواره است.

حدادپور جهرمی برگزاری این جشنواره را هوشمندانه عنوان کرد و از دید یک رمان نویس و کسی که فعال فضاهای اجتماعی است، گفت: این جشنواره اگر زبان هنر و قالب داستان را برای کار خود برنمی گزید هرگز به موفقیت امروز دست پیدا نمی کرد.

این داستان نویس که ۱۲رمان چاپ شده و ۵ تألیف کتاب در حوزه های اعتقادی دارد، جمع شدن گروهی از نویسندگان برتر کشوری را در این مسابقه از برکات برگزاری جشنواره ای برای امام رضا (ع) دانست و گفت: بسیاری از نویسندگان صاحب سبک بسیج شده اند و در تمامی حوزه ها به ویژه در ادبیات کودک و نوجوان، کرامات اهل بیت (ع) را به رشته تحریر درآورده اند و این از برکات وجود امام رضا (ع)  است. همچنین افراد صاحب سبک و بزرگی نیز حضور در این جشنواره را توصیه کرده اند.

حدادپور جهرمی با بیان اینکه برای ارتباط هرچه بیشتر با مخاطبان و انتشار آنلاین داستان ها، سه کانال در شبکه های اجتماعی راه اندازی کرده ام، عنوان کرد: در حال حاضر بیش از یکصد هزار علاقه مند به کتاب، در این گروه ها عضو هستند و به صورت روزانه داستان ها و رمان های منتشر شده را مطالعه می کنند. این گروه ها با افتخار در اختیار جشنواره کتابخوانی رضوی خواهند بود و موارد تبلیغاتی این جشنواره را در این شبکه های اجتماعی منتشر خواهم کرد.