سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶

با حضور مدرس قصه گویی در کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد برگزارشد؛

اولین دوره آموزشی قصه گویی ویژه کتابداران بخش کودک در یاسوج

کارگاه قصه گویی در یاسوج

اولین دوره آموزشی دو روزه قصه گویی با حضور جمعی از کتابداران بخش کودک کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد دوره آموزشی دو روزه هم افزایی مهارتهای قصه گویی با حضور شاهدخت موسی زاده و 40 کتابدار بخش کودک  کتابخانه های عمومی نقاط مختلف استان در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی واحد استان برگزار شد .

"یاسر رحیمیان"، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در آیین شروع این دوره آموزشی دو روزه گفت: معرفی فرهنگ ها به کودکان، یادگرفتن کلمات جدید مهارت در تمرکز و گوش دادن، تقویت خلاقیت در کودکان، تعامل و ارتباط بیشتر کودک با محیط و آگاه شدن از ریشه خود از ویژگیهای قصه گویی برای کودکان است.

وی اظهارکرد: بخش کودک کتابخانه های عمومی استان فعال و پویاست و فعالیت های مطلوبی در این زمینه داشته است.

شاهدخت موسی زاده، استاد این دوره آموزشی نیز گفت: کار خوب نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تقویت بخش های  کودکان کتابخانه های عمومی به ویژه برنامه های فرهنگی ویژه کودکان نظیر قصه گویی، قصه خوانی، بستر سازی جهت رشد خلاقیت ها و مهارت های فردی و جمعی کودکان و آموزش کتابداران این بخش ها  بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: کتابداران کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد می توانند با فراگیری مهارت های قصه گویی در جذب و علاقمندی کودکان به کتاب های کودکان و مطالعه کتب آموزنده و مفید و ترویج فرهنگ قصه گویی به خانواده ها مثمر ثمر باشند.

وی در پایان افزود: قصه گویی یکی از بخش های مهم در بخش کودکان است که خوشبختانه نهاد کتابخانه ها در چند سال اخیر با آموزش های لازم به کتابداران این بخش گام های خوبی را در این زمینه برداشته است.

گفتنی است در پایان این دوره گواهی نامه به شرکت کنندگان اعطا می شود.