سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

توجه به ذائقه نسل جوان جشنواره کتابخوانی رضوی را اثربخش می کند

حمیده زرآبادی

زرآبادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اثربخشی جشنواره کتابخوانی رضوی نیازمند توجه به ذائقه نسل جوان است.

سیده حمیده زرآبادی در گفت و گو با روابط اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن دعوت عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی راهکار مطلوبی برای توسعه فرهنگ مطالعه در سطح جامعه است ولی با توجه به خصوصیات و ویژگی های نسل جدید باید به دنبال راهکارهای دیگری نیز باشیم تا این جشنواره ها با ویژگی نسل جدید نیز تطابق و تناسب داشته باشد تا ما در ترویج فرهنگ رضوی موفقیت بیشتری کسب کنیم.

وی اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که این جشنواره هر ساله چه میزان از اقشار و طبقات جامعه و گروه های مختلف فکری و اصحاب قلم را به سوی خود می کشاند.

این نماینده مجلس افزود: تاثیر گذاری میزان مطالعه در جامعه فرایندی است که باید از همان اوان کودکی در ذهن افراد نهادینه شود که این امر با آموزش والدین و نیز در مهدکودک ها و مدارس محقق می شود که ما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: کتاب باید بیش از پیش در معرض دید مردم قرار بگیرد به طور مثال نمایشگاه های کتاب محلی برای نمایش کتاب و نه فقط فروش آن ایجاد شود.