سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵

در خطبه های نماز جمعه شهرستان های رامشیر، لالی، بهبهان و هویزه مطرح شد؛

حمایت ائمه جمعه خوزستان از هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

خطبه های نماز جمعه

در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان های رامشیر، لالی، بهبهان و هویزه بر ضرورت شناخت ائمه معصومین به ویژه حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) تاکید شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ ائمه جمعه در شهرستان های رامشیر، لالی، بهبهان و هویزه  بر مشارکت مردم در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و بهره مندی از سیره امام رئوف و خواهر بزرگوارشان تاکید کردند. در ادامه بخشی از سخنان مطرح شده از تریبون نماز جمعه این شهرستان ها را می خوانید. 


جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از معنوی ترین جشنواره های فرهنگی در کشور است

امام جمعه شهرستان هویزه

حجت الاسلام حمزه نژاد امام جمعه شهرستان هویزه: جشنواره کتابخوانی رضوی از دو منظر مورد اهمیت است هم مقوله کتاب که مورد تاکید دین مبین اسلام است و همچنین سیره و روش زندگی حضرت ثامن الحج را در بر می گیرد  و بر این اساس جشنواره رضوی یکی از معنوی ترین جشنواره های فرهنگی در کشور است که  همه گروه های سنی می توانند با خوانش کتاب های مرتبط یا این جشنواره از سیره زندگانی حضرت رضا(ع) بهرمند شوند.


 


جشنواره کتابخوانی رضوی جشنواره ارزشمند است

امام جمعه رامشیر

حجت الاسلام غضبان معرف امام جمعه رامشیر: یکی از ارزشمندترین جشنواره های فرهنگی جشنواره کتابخوانی رضوی است که توسط کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است و هدف از این جشنواره بهره مندی از راه و روش اهل بیت علیهم السلام یه ویژه حضرت امام رضا(ع)است.


 


کتابخانه های عمومی  محلی برای دانستن و آگاهی سیره امام هشتم است

امام جمعه شهرستان بهبهان

حجت‌الاسلام ناصری امام جمعه شهرستان بهبهان: علی رغم تبلیغات گسترده  دشمن  علیه اسلام و تشیع و فرهنگ اسلامی ایرانی و با استفاده از اینترنت و ماهواره و ... کسانی هستند که با اقدامات فرهنگی سعی در مقابله  با این دشمنان دارند و ثمره آن قطعا باعث عقب راندن دشمن خواهد شد علی رغم آن که این جنگ نابرابر است.
شخصیت حضرت معصومه (س) برای بانوان ما  و حضرت رضا (ع) برای مردان ما می تواند گره های سخت زندگی مشقت بار را آسان کند و لذا از همه خواهران و برادرانی که اسلام را دوست دارند و می خواهند به شعائر اسلامی و سبک رضوی کمک کنند از سیره پاک و مطهر حضرت معصومه (س) و حضرت رضا (ع) بهره مند شود.
کتابخانه های عمومی  محلی برای دانستن و آگاهی سیره امام هشتم است و از همه خواهران و برادران دعوت می شود با شرکت در این جشنواره از این فیوضات استفاده کنند.


امر پسندیده ای که توسط نهاد کتابخانه های عمومی در حال انجام است

امام جمعه شهرستان لالی

حجت‌الاسلام سید حسن سید احمدی امام جمعه شهرستان لالی:  زنده کردن سیره ائمه در جامعه به واسطه کتاب امری پسندید است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی در حال انجام است. وجودبارگاه نازنین  امام رضا(ع) برای ما ایرانیان یک نعمت است که باید قدرش را بدانیم و از هر راهی که می توانیم سیره این امام را در جامعه گسترش دهیم.