سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸

آیت الله معلمی:

جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین انواع خدمت به مردم است

آیت الله معلمی

عضو مجلس خبرگان رهبری، جشنواره کتابخوانی رضوی را از مهمترین انواع خدمت به مردم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آیت الله علی معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی در جامعه نیازمند اقداماتی جهادی است، اظهار داشت: فرهنگ سازی در این زمینه باید مفید و سازنده باشد و باید افرادی متعهد را بر این کار گماشت تا کتاب ها و مطالعه ای ترویج داده شود که به رشد ارزش ها در جامعه منجر شود.

وی افزود: وقتی خبر برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را شنیدم بسیار خوشحال شدم چرا که مطابق با اهداف نهایی ترویج کتابخوانی است و به فراگیر شدن گفتمان دینی در جامعه یاری می رساند.

آیت الله معلمی، زندگی پربرکت امام رضا(ع) را سرشار از آموزه های دینی، معرفتی و سیاسی دانست و تصریح کرد: متأسفانه اطلاعات عموم مردم از نکات مهم زندگی ائمه که عبرت آموز هستند، ناچیز است و هر کسی که بتواند برای بر طرف ساختن این نقیصه اجتماعی گام بردارد، خدمت و عبادت فراوانی کرده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با تاکید بر اینکه خصوصیاتی که جشنواره کتابخوانی رضوی دارد، آن را به یکی از مهمترین انواع خدمت به مردم تبدیل کرده است، اذعان داشت: مشکلات اقتصادی نباید ما را از مشکلات فرهنگی باز بدارد و چه بسا بسیاری از مشکلات را بتوان با غنی شدن پایه های فرهنگی و دینی  جامعه به راحتی بر طرف کرد.

امام جمعه قائمشهر، شرکت مسئولین در این جشنواره کتابخوانی را خواستار شد و گفت: بیشتر از عامه مردم، این مسئولین هستند که باید در چنین برنامه های موثری مشارکت فعالانه داشته باشند و هم از معارف آن بهره مند شوند و در مدیریت خود بکار برند و هم الگویی برای دیگران باشند تا حضور در برنامه های فرهنگی را مورد تشویق قرار دهند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد خانواده ها، فرزندان خود را از کودکی با کتابخوانی آشنا کنند و از این جشنواره ها که شرایط مشارکت خانوادگی نیز دارد، برای تربیت صحیح فرهنگی، استفاده کنند.