سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹

فرمانده تیپ شهید دلجویان ارتش خراسان‌شمالی:

نقطه قوت جشنواره کتابخوانی رضوی حفظ ارزش‌های اسلامی است

پیام فرمانده ارتش

فرمانده تیپ شهید دلجویان ارتش خراسان‌شمالی در پیامی مشارکت خانواده ارتش استان در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را اعلام کرد و حضور نهادها و مجموعه‌های مردم‌نهاد در این جشنواره را همسو با پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، امیر سرتیپ ابراهیم گلگلی فرمانده تیپ شهید دلجویان ارتش استان  در پیامی مشارکت کارکنان، سربازان و خانواده ارتش استان در هشتمین دوره  جشنواره کتابخوانی رضوی را اعلام کرد و ضمن تقدیر و تشکر از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری مطلوب و شایسته دو دوره  گذشته، جشنواره کتابخوانی رضوی را  یکی از مهم‌ترین اتفاقات فرهنگی کشور با موضوع توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.

گلگلی گفت: ارتش در کنار سایر قوای نظامی کشور علاوه بر اینکه در حفظ امنیت و سلامت کشور ایفای نقش می‌کند، در زمینه گسترش و توسعه فرهنگ اسلامی نیز ثابت‌قدم است. کتابخانه مشارکتی شهید سرلشکر ایرج رستمی ارتش  شهید دلجویان یکی از مستحکم ترین پایگاه‌های فرهنگی استان در ایجاد فضای مطالعه و توسعه   کتاب و کتابخوانی است.

وی  افزود: طرح مصباح  با عنوان طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ارتش کشور تهیه شده و در حال اجرا است که پیرو این طرح تفاهمنامه با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور استفاده از ظرفیت‌های این نهاد برای رشد فرهنگ کتابخوانی در خانواده ارتش منعقد شده است.

فرمانده تیپ شهید دلجویان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌ کتابخوانی رضوی و استفاده از فرصت عظیم علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم و به‌ویژه حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) باعث رشد و شکوفایی و پرورش فرهنگ  اسلامی  و پیوند بینش دینی و فرهنگی در جامعه  شده و سیره رضوی را  در زندگی مردم تبیین می کند.

امیر سرتیپ گلگلی در ادامه مشارکت کارکنان و سربازان و خانواده ارتش استان در  جشنواره رضوی را ادای دین به ساحت امام رئوف (ع)   دانست و گفت: امیدواریم دراین استان که  مفتخر به همسایگی با خورشید هشتم آسمان امامت و ولایت و ملقب به باب‌الرضا هستیم، پرچم‌دار اندیشه ورزی فرهنگ رضوی باشیم.

وی در پایان  بیان داشت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای فرزندان ما و همچنین نسل جوان بسیار اهمیت دارد؛ چراکه آنها از این طریق می‌توانند راه درست زندگی را با مطالعه کتاب‌های مربوط به این جشنواره از وجود ائمه اطهار(ع) بیاموزند.