یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳

با حضور کتابداران منتخب استان؛

کارگاه آموزشی «هم افزایی مهارت های قصه‌گویی » در سمنان برگزار شد

کارگاه قصه گویی

کارگاه قصه گویی با شرکت جمعی از کتابداران استان سمنان و حضور شاهدخت موسی زاده مدرس کشوری، در این حوزه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در کارگاه «هم‌افزایی مهارت های قصه گویی» ضمن بیان اینکه شنیدن داستان برای کودکان بسیار شیرین و جذاب است گفت: بیان داستان و قصه نقش بسیار مهمی در تکوین شخصیت کودک و نهادینه کردن علاقه کودک به مطالعه دارد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش  آشنایی با حقایق  و تجربه های زندگی، افزایش اعتماد به نفس، تقویت انگیزه‌های مثبت و آشنایی با مقررات و هنجارهای اجتماعی و دستورالعمل های زندگی را از جمله فایده‌های  قصه گویی و اهمیت آن در پرورش خلاقیت کودکان برشمرد.

وی با اشاره به  برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان سمنان خواستار توجه بیشتر کتابداران به کلاس های قصه گویی نونهالان شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان نقش کتابداران را در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار مهم  دانست و اظهار داشت: این قشر با فعالیت های فرهنگی و معرفی کتاب های مناسب به مخاطبان موجب افزایش آگاهی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شوند.

شایان ذکر است: در این کارگاه آموزشی که به مدت دو روز دراداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد، شاهدخت موسی زاده مدرس کشوری کارگاه های قصه گویی مطالبی را در زمینه قصه گویی کودکان به صورت تئوری و عملی به کتابداران آموزش دادند.