چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷

فرماندار البرز در گفت و گویی تأکید کرد؛

مشارکت حداکثری مردم البرز در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار

فرماندار البرز استان قزوین ضمن مشارکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بر حمایت مسئولان و مردم از برگزاری هرچه با شکوه تر این دوره از مسابقات تاکید کرد.

رضا گروسی فرماندار البرز در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: برگزاری جشنواره  کتابخوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ ناب رضوی وسیره پیامبر گرامی اسلام  و معصومین است و برگزاری چنین جشنواره هایی که برپایه منابع اصیل دینی و مذهبی است گامی ارزنده در ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه در میان شهروندان خواهد بود.

گروسی ادامه داد:  این رویداد فرهنگی در راستای آشنایی جوانان و نوجوانان مشتاق علم و مطالعه و جویندگان خرد و اندیشه با زندگی هشتمین امام معصوم که مهمان خاک کشور عزیزمان است بوده و خانواده ها با شرکت در این جشنواره کتابخوانی نقش مهم و  بسزایی در انتقال اندیشه ها و ابعاد زندگی این امام معصوم به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان این مرز وبوم  خواهند داشت.

این مسئول تاکیدکرد: همکاری نهاد های اجرایی و فرهنگی در اجرای باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت مسئولین در این رویداد فرهنگی  باعث دلگرمی برگزار کنندگان و هم چنین الگو برداری شهروندان می شود.

گروسی خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان یک پایگاه فرهنگی با برگزاری چنین جشنواره هایی در غنی سازی اوقات فراغت تمامی آحاد جامعه  نقش مهمی ایفا می کنند که دراین راستا برگزاری جشنواره کتابخوانی یکی از راه‌های افزایش فرهنگ مطالعه است.