چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

طی دیدارهای جداگانه‌ای صورت گرفت؛

تعامل سازنده دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری در جشنواره کتابخوانی رضوی

جشنواره

مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری به منظور برگزاری شایسته هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با برخی مدیران استانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه هی عمومی چهارمحال و بختیاری، فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به منظور جلب مشارکت حداکثری دستگاه های اجرایی استان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری دیدار و ضمن تشریح هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، برلزوم تعامل سازنده و همراهی همه دستگاه ها در برگزاری این جشنواره ملی، مذهبی و فرهنگی تأکید کرد.  


برگزاری شایسته هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تعامل دستگاه های فرهنگی استان را می طلبد

مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های فرهنگی و هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوان الگو و نتیجه مطلوبی برای برگزاری برنامه ها و جشنواره های فرهنگی استان گرفت.

فرهاد خلیل مقدم با تاکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت ها برای تبیین جایگاه مطالعه و تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی تصریح کرد: تجربه سال های گذشته در برگزاری جشنواره نشان داده که مردم و مسئولان به خاطر ارادت قلبی به امام مهربانی ها با تمام وجود در این جشنواره شرکت می کنند.

در این دیدار جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز تصریح کرد: همزمانی برگزاری ۲ جشنواره تولید کتاب کودک و نوجوان رضوی و کتابخوانی رضوی در استان را ارزشمند و با اهمیت می دانیم و تمام تلاش خود را برای برگزاری شایسته و مطلوب این جشنواره های فرهنگی به کار می گیریم.


وی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی که امسال برای سومین سال متوالی در استان برگزار می شود توانسته علاقمندان بسیاری را به خود جذب کند و نقش بسزایی در افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ رضوی ایفا کرده است.

کارگران با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه های فرهنگی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: سلسله جشنواره های رضوی دارای اهمیت و جایگاه والایی است و باید از همه توان در اجرای این جشنواره ها بهره گرفت.


جشنواره کتابخوانی رضوی محمل انس بیش از پیش کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخانه 

دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان چهارمحال و بختیاری در نشست با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: استقبال خوب مردم استان به ویژه کودکان و نوجوانان از جشنواره سال گذشته سبب شد تا ۲۴ هزار شرکت کننده در این رویداد با یکدیگر به رقابت بپردازند و شاهد رشد کمی و کیفی جشنواره باشیم.

وی ادامه داد: بی شک تعامل و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقش موثری در مشارکت جویی کودکان داشته و انتظار می رود امسال نیز با هم افزایی و همکاری دستگاه های فرهنگی شاهد استقبال گسترده و پرشور هم استانی در جشنواره باشیم.


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اظهار کرد: اجرای مشترک برنامه ها و هم افزایی و تعامل سازنده همواره نقش موثری در پیشبرد امور داشته است.

فرزاد رحیمی، بهره گیری از ظرفیت کودکان را بهترین اقدام در راستای مشارکت جویی آنها در برنامه های فرهنگی دانست و گفت: برای علاقمند کردن کودکان به امر کتابخوانی و یا تبیین فرهنگ و معارف دین در میان این قشر ضروری است تا آنها در برنامه ها و رویدادهای فرهنگی هنری مشارکت داد.


وی تصریح کرد: هدایت کودکان و نوجوانان به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند دستاوردهای بسیار خوبی هم در تشویق آنها به امر کتابخوانی و هم ترویج فرهنگ ناب رضوی داشته باشد.


ترویج کتابخوانی جهاد در جبهه فرهنگی است

غلامعباس غلامزاده، فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری در نشست با مدیرکل کتابخانه های عمومی این استان گفت: آگاه بخشی به مردم و مقابله با هجمه های دشمن از مهمترین دستاوردهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه به شمار می رود.

وی ترویج فرهنگ مطالعه از سوی نهادهای مختلف را نوعی هم افزایی در راستای پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: چنانچه مراکز فرهنگی در اجرای برنامه های خود موفق عمل کنند در حوزه پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم و رفع کاستی ها و ناهنجاری های جامعه می توان بهتر و موثرتر گام برداشت.


سردار غلامزاده با اشاره به گسترش فضای مجازی در جامعه، تصریح کرد: فضای مجازی نمی تواند جایگزین شایسته ای برای مطالعه کتاب باشد.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری همچنین به جایگاه کتاب و کتابخوانی در نظام جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: در رهنمودهای امام راحل و تاکیدات مقام معظم رهبری همواره بر مطالعه سفارش شده و این موضوع می طلبد در برنامه ریزی ها به مقوله کتاب و کتابخوانی توجه بیشتری شود.

سردار غلامزاده، تامین امنیت حوزه های فرهنگی و کتابخانه ها را از مهمترین وظایف این نهاد عنوان کرد و گفت: باید محیط آرام و امنی برای مطالعه جوانان و نوجوانان فراهم باشد و عوامل انتظامی استان در این راستا اهتمام ویژه ای به کار گرفته اند.

وی با اشاره به شرکت حداکثری پرسنل نیروی انتظامی استان در جشنواره کتابخوانی رضوی، تصریح کرد: سال گذشته عوامل نیروی انتظامی و خانواده هایشان در این جشنواره حضور پررنگی داشتند و امسال نیز برهمین مبنا حرکت می کنیم.  


مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با قدردانی از اهتمام پرسنل نیروی انتظامی استان نسبت به امر کتابخوانی، اظهار کرد: مصداق این موضوع را می توان در شرکت ۷۵۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی استان در جشنواره کتابخوانی رضوی سال گذشته مشاهده کرد.