چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴

پیام فرماندار فریمان به ستاد برگزای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جشنواره کتابخوانی رضوی، اجتماع بزرگ کتاب خوانان است

عباسعلی صفایی، فرماندار شهرستان فریمان

عباسعلی صفایی، فرماندار شهرستان فریمان در پیامی به ستاد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نوشت: جشنواره کتابخوانی رضوی اجتماع بزرگ کتاب خوانان فریمان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ها ی عمومی خراسان رضوی، عباسعلی صفایی، فرماندار شهرستان فریمان در پیامی به ستاد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی اجتماع بزرگ کتاب خوانان فریمان خواهد بود.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:
ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره نبوی و ائمه معصوم (ع) به ویژه آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا (ع) امری پسندیده و مهم است. 
هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که در سومین سال متوالی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف معرفی کتب ارزشمند و بررسی ابعاد شخصیتی و علمی امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا(ع) و همچنین ترویج فرهنگ رضوی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و تعالی فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمه معصوم (ع) در حال برگزاری است امری قابل تقدیر است.

معرفی و شناختن کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار مهم و حائز است، چرا که بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد.

با توجه به پراکندگی روستاها در این شهرستان امسال این جشنواره در تمامی روستاهای فریمان با همکاری بخشداران و دهیاران عزیز برگزار می گردد و در 4 شهر فریمان، فرهاگرد، سفید سنگ و قلندرآباد این جشنواره به صورت اجتماع بزرگ در یک محل با همکاری شهرداران و شورای اسلامی و با حضور اصحاب رسانه برگزار می شود. 

برنامه‌ریزی برای محتواسازی در خصوص سیره امام رضا (ع) و جاری و ساری کردن این معارف در عرصه‌های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه‌های مترقی بر اساس مخاطب هدف اعم از جوانان، بزرگسال، خردسال، زنان و ...، می‌تواند بسیار مفید باشد و بنده بسیار خرسندم و امیدوارم که مردم  ولایتمدار فریمان از هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال نمایند.