یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴

نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره):

ترویج کتابخوانی دستاورد مهم جشنواره کتابخوانی رضوی است

ابوالحسن نائیینی رییس دانشگاه امام خمینی

نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (قدس سرّه) گفت: ترویج فرهنگ مطالعه در سایه معارف رضوی یکی از دستاورد های مهم جشنواره کتابخوانی رضوی است.

سید ابوالحسن نائینی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، ضمن دعوت عموم مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با توجه به اینکه آموزش  و بحث یادگیری در نسل جوان  شیوه های تاثیرگذار خود را می طلبد تا شاهد  اثربخشی و تاثیرگذری عمیق در زمینه آموزش باشیم،  این امر ایجاب می کند تا  از شیوه های ویژه و موثرتری استفاده شود.

وی اظهار کرد: یکی از این شیوه های تاثیرگذار در بحث یادگیری و آموزش که تاثیرگذاری موثری نیز دارد ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در نسل جوان و نوجوان است، به خصوص با توجه به کم رنگ بودن این مقوله در جامعه و گسترش تکنولوژی های فضای مجازی  که مظلومیت این عرصه را بپش از پیش نمایان می کند.

نائینی خاطرنشان کرد: در این راستا برگزاری جشنواره های  مختلف کتابخوانی و  ترویج و نشر آن بخصوص در نسل کودک  و نوجوان نقش موثر و قابل توجهی خواهد داشت  که به طور قطع برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در شناساندن سیره رضوی در دستیابی به  اهداف این جشنواره نقش قابل توجهی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ترویج سیره رضوی  و معرفت شناسی نیازی است که در جامعه حس می شود که در این عرصه باید بسیار کار شود به خصوص که سیره رضوی بخش مهمی از ارزش های دینی و اسلامی و ملی و ایرانی ما به شمار می رود.

به گفته وی برگزاری جشنواره های مختلف همانند جشنواره رضوی باید تکرار و تدوام یابد و همراه با برنامه های بیشتر و متنوع تر برگزار شود به گونه ای که به زبان کودکان و نوجوانان بوده و برای این قشر آشناتر و  ملموس و همراه با لذت و یادگیری باشد.