یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳

با محوریت  هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک برگزار شد

جلسه انجمن باغملک

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی باغملک در سال ۹۷ با محوریت  هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و ارائه گزارش از مشکلات کتابحانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی باغملک با حضور نجاتی پور فرماندارباغملک، مرادی نیا رئیس اداره کتابخانه های عمومی باغملک و جمعی از اعضای انجمن در فرمانداری این شهرستان و با محوریت هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

نجاتی پور فرماندار باغملک به بیان اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه امروزی پرداخت و گفت: کتابخانه های شهر نیازمند توجه ویژه و جدی مسئولین در بحث توسعه و احداث است و حمایت از مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی که فعالیت های بیشماری و موثری انجام می دهند ضروری است.

عبدرحمان مرادی نیا رئیس اداره کتابخانه های عمومی با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره با هدف ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با سبک و شیوه زندگی رضوی برگزار می شود.

مرادی نیا درمورد اهمیت هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: حفظ و افزایش میزان مشارکت شرکت کنندگان، استفاده از ظرفیت کتابخانه ها، کتابداران و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت منابع جشنواره را، راهکارهایی برای افزایش جلب مشارکت مردمی دانست؛ کتابخانه های عمومی به منظور برگزاری هرچه بهتر این جشنواره نیازمند همکاری و مشارکت نهادها و سازمان های دولتی و مردم نهاد است.

حجت الاسلام غروی امام جمعه موقت صیدون و عضو انجمن کتابخانه ها با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره  معنوی  رضوی یکی از مهمترین جشنواره های است که در کنار ترویج مطالعه به ترویج بهترین سبک زندگی اسلامی از سیره ی پاک علوی امام رئوف می پردازد. لذا باید دستگاه های اجرایی و شهرداری اطلاع رسانی شایسته جهت بهره مندی از فضایل این جشنواره به نحو احسنت به اجراء گذارند.

در ادامه هریک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت کتابخانه ها و میزان مطالعه در شهر و اطلاع رسانی جشنواره رضوی ارائه دادند.