شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲

نویسنده و محقق ادبیات دفاع مقدس مطرح کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی به رشد فرهنگ کتابخوانی کمک می‌کند

گلعلی بابایی

گلعلی بابایی معتقد است تبلیغات و جوایزه جشنواره‌های کتابخوانی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی باید در سطح وسیع‌تر و جذابیت همراه باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از مهر، گلعلی بابایی نویسنده و محقق ادبیات دفاع مقدس درباره ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور با برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات کتابخوانی گفت: چنین اتفاقاتی به رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی کمک خواهد کرد چون رویکرد تشویقی دارند. نمونه امروزی‌اش هم برگزاری جشنواره‌ای مانند جشنواره کتابخوانی رضوی است که درصد بالایی از جامعه از طریق کتابخانه های سراسر کشور می‌توانند در آن شرکت کنند اما تبلیغات این جشنواره‌ها نیز باید به طور گسترده‌تر و جذابیت بیشتر انجام شود.

وی با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: این جشنواره می‌توانند اطلاعات مفیدی را درباره شخصیت امام رضا (ع) به مردم جامعه منتقل کند و باعث آشنایی بیشتر کودکان و نسل جوان با سیره این پیشوای دینی می‌شود. باید توجه کنیم کتاب‌هایی که در این جشنواره و نمونه‌های مشابه برای مطالعه معرفی می‌شوند، جذاب باشند تا کودکان و نوجوانان جامعه، ارتباط خوبی با کتاب برقرار کنند.

این نویسنده با اشاره به شخصیت امام رضا (ع) گفت: امام رضا(ع) تنها امام ما هستند که در ایران حضور دارند و برای مردم ما ملموس تر هستند. قطعا مردم ایران هم حداقل یک بار به پابوسی ایشان رفته‌اند و شناخت ایشان از طریق مطالعه و شرکت در جشنواره‌های این‌چنینی به مردم کمک می‌کند که با درکی درست و اشراف بیشتری نسبت به مقام حضرت در جوار ایشان حاضر شوند.

بابایی در پایان گفت: چنین جشنواره‌هایی باید برای کودکان و نوجوانان کشور برگزار شوند. چون آشنایی با سیره رضوی در این سنین تاثیر بیشتری در جامعه خواهد داشت. جوایز این جشنواره نیز باید به گونه‌ای باشد که برای مخاطبین جذاب باشد و پای عده بیشتری شرکت کننده را به شرکت در جشنواره و به‌واسطه آن عضویت در کتابخانه‌ها باز کند.