یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸

مسئول کتابخانه روستایی ده آباد نطنز بیان کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی راه معرفت افزایی را هموار کرده است

صديقه عبدلي

مسئول کتابخانه روستایی ده آباد نطنز گفت: ما همواره ارادت بسیاری به ائمه اطهار به‌ویژه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) داشته‌ایم، اما شناخت ما از این بزرگان محدود است؛ جشنواره کتابخوانی رضوی راه معرفت افزایی را هموار کرده است.

صدیقه عبدلی ده آبادی مسئول کتابخانه روستایی ده آباد نطنز در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تشریح موقعیت کتابخانه محل خدمت خود گفت: کتابخانه روستای ده آباد از توابع بخش بادرود شهرستان نطنز، حدود ۲ هزار نفر جمعیت دارد و مراکزی همچون پایگاه بسیج،‌مدارس ابتدایی و پایه اول دبیرستان و نیز شبکه بهداشت از امکانات این روستا محسوب می‌شود. بیشتر مردم روستا به کشاورزی و کارگری اشتغال دارند؛ ازاین‌رو هرچند کتابخانه ما مراجعینی از تمامی گروه‌های سنی دارد و حتی در میان اعضا عضوی ۶۰ ساله داریم که مخاطب دائمی ماست اما بااین‌حال بیشتر مراجعان کتابخانه، کودکان و نوجوانان هستند.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در سال گذشته برای جلب مشارکت مردمی به حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: سال گذشته از طریق تبلیغات محیطی و نیز اطلاع‌رسانی در مراکز مختلف روستا همچون مساجد، مدارس و پایگاه‌های بسیج موفق به جلب مشارکت ۳۰ درصد از مردم روستا شدیم. در بخش کودک نیز با دورهم جمع‌کردن کودکان برای انجام کار گروهی و اجرای برنامه‌هایی نظیر قصه‌گویی، کاردستی و نقاشی آنان را با خود همراه کردیم. اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز با توجه به امکانات مالی به‌صورت محدود در کتابخانه برگزار شد. اشتیاق کودکان و نوجوانان برای دریافت هدایایی که نتیجه کار آنان محسوب می‌شد، وصف‌ناشدنی بود.

عبدلی ادامه داد: وجود امام رضا (ع) در کشور ما، لطف و عنایت الهی بوده است؛ اما شاید خیلی از مردم ما هنوز به زیارت ایشان مشرف نشده‌اند؛ این جشنواره و مطالعه منابع آن دل‌های عاشقان را به حرم مطهر امام رضا (ع) پیوند می‌زند. درواقع، بانیان برگزاری جشنواره رضوی با در نظر گرفتن منابعی متناسب با گروه‌های مختلف سنی، ‌ضمن ترویج کتابخوانی، شرایطی فراهم کرده‌اند که به‌واسطه کتاب، بیش‌ازپیش با سیره ائمه اطهار و به‌ویژه امام رضا (ع) آشنا شویم و این بر معرفت ما می‌افزاید؛ هرچند ما همواره ارادت بسیاری به ائمه اطهار به‌ویژه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) داشته‌ایم، اما شناخت ما از این بزرگان محدود است و جشنواره‌هایی ازاین‌دست راه معرفت افزایی را هموار کرده است.

وی با اشاره به استقبال اعضای کتابخانه از کتاب «به سپیدی یک رؤیا» از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: «به سپیدی یک رؤیا» رمانی از زندگی حضرت معصومه است؛ مطالعه زندگی این حضرت در قالب ادبی رمان برای اعضای کتابخانه ما بسیار جذاب بود.

کتابدار کتابخانه ده آباد افزود: خوشبختانه کتابخانه ما برگزارکننده طرح باهم بخوانیم نیز بود و درواقع پیش‌ازاین توانسته با برگزاری برنامه‌هایی متنوع همچون قصه‌گویی، مثنوی‌خوانی، شاهنامه‌خوانی و ... مشارکت کودکان را جلب کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =